300 kişi mide bulantısı şikayetiyle hastanelerde!

300 kişi mide bulantısı şikayetiyle hastanelerde!.11436
  • Giriş : 24.05.2008 / 15:35:00

Kırşehir'de yaklaşık 300 kişi mide bulantısı ve ishal problemi yaşadıkları gerekçesi ile Kırşehir Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kırşehir'de önceki gün başlayan zehirlenmeler artarak devam ederken, Devlet Hastanesi Acil Servisine ve İntaniye Servisine 3 gün içerisinde yaklaşık 300 hastanın müracaat ettiği bildirildi. Zehirlenen hastalar ambulanslarla acil servise getirilirken, acil serviste yoğunluk nedeniyle adım atacak yer bulunamıyor. Devlet Hastanesi doktorlarınca zehirlenmelerin gerekçesi olarak şebeke suyu gösterilirken, Belediye zehirlenmelerin sudan kaynaklanmadığı ileri sürdü. Şehrin su ihtiyacını karşılayan su depolarının ve hatların sürekli olarak sağlık kontrolü altında tutulduğunu söyleyen Belediye Başkanı Halim Çakır, su analizlerinin her saat Çevre Sağlık Müdürlüğü yetkililerince yapıldığını ve hiçbir sorun yaşanmadığını belirterek," Belediye'ye göreve geldiğimizde su depoları kullanılmaz ve atıl haldeydi. Biz, tüm su depolarını modern bir görünüme kavuşturduk ve sürekli olarak gaz klorlaması yaptırıyoruz. Klorlama ve temizlik çalışmasını kendi elimizle yapmıyoruz. Su depolarında kullanılan tüm cihazlar tamamen dijital ve otomatik olarak yapılıyor. Bazı doktorları tenzih ediyoruz. Ama, vatandaşlarımıza yanlış bilgi veriliyor. Belediyemizin suyu temiz ve vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile suyu içebilir " dedi.

Başkan Çakır, basın mensuplarına yönelik yaptığı toplantı ve gezi ile de su depolarının yeni halini ve klorlama işlemlerini yerinde gösterirken, zehirlenmelerin nedeni olarak aniden bastıran sıcaklar ve iyi yıkanmadan yenilen meyveleri gösterdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious