301, AB de var!

  • Giriş : 24.09.2006 / 00:00:00

MHP Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Nacar, Türk Ceza Kanununun 301. maddesinin, AB ülkelerinin ceza kanunlarında da bulunduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yazılı bir açıklama yapan Mehmet Nacar, TCK'nın TBMM'deki görüşmelerinde 301. maddenin 'demokrasi havarileri ve AB yandaşlarının' akıllarına gelmediğini hatırlatarak, 301. madde üzerinde suni bir tartışma başlatıldığını kaydetti.

TCK'nın 301. maddesinin, AB üyesi ülkelerin ceza kanunlarında değişik şekillerde mevcut ve yürürlükte olduğunu kaydeden Nacar, 301. maddenin, içeriğinin tartışılmasından ziyade tümüyle kaldırılmak istendiğini vurguladı. 301'in tamamen kaldırılmasıyla bölücü ve ayrılıkçı faaliyet ve propagandanın serbest hale getirilmesinin amaçlandığını savunan Mehmet Nacar, "Bölücü terörün zirveye çıktığı, her gün şehit cenazelerinin toprağa verildiği bir ortamda, Türk milletinin sabrı sınanmakta ve bölücüler ödüllendirilmek istenmektedir" diye konuştu.

Mehmet Nacar, açıklamasında, "Maddenin demokratik olmadığı iddiası dayanaktan yoksundur. Zira maddenin 4. fıkrasında yer alan 'Eleştiri amacıyla yapılan düşünce açıklamaları suç oluşturmaz' hükmüne rağmen ortaya konan talebin nihai amacı, bölücülüğü serbest bırakmaktır. Yapılmak istenen, düşünce özgürlüğü maskesi altında Türk milletinin mukaddeslerine küfretmenin serbest bırakılmasıdır'' ifadelerine yer verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious