301 haftaya Meclis'te

  • Giriş : 18.02.2007 / 00:00:00

Erdoğan 301. maddenin bu hafta Meclis'e geleceğini söyledi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Tayyip Erdoğan, Ak Parti'nin milletten referans aldığını kaydederek, “Sizin emanetçiniziz. Bize görev verdiniz. Bu oyun hakkını verin, mağduriyetimizi giderin dediniz. Biz de bu görev hasebiyle çalışıyoruz. Çok adımlar attık. Atacağımız daha çok adımlar var” dedi.

AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları'nca düzenlenen “Sosyal Kimlikten Siyasal Kimliğe” isimli kimlik dağıtım törenine katılan Erdoğan, “Uzun ve zor bir yola sizlerle birlikte 14 Ağustos 2001'de çıktık. Ağustos'ta 6 yılı geride bırakmış olacağız. Ne mutlu ki bize ilk günkü aşkla yolumuza devam ediyoruz” dedi. Erdoğan bu sürede çok önemli mesafeler kaydettiklerini belirterek, “Milletin desteğini koruyarak, arttırarak bu günlere geldik. Genci yaşlısı kadını erkeği ile halkımız bizim dayanağımız oldular. Bize güç katan herkese teşekkür ediyorum. AK Parti millete verdiği sözlerin hiçbirinde geri adım atmadı. Alnımız ak yüzümü pak olarak milletin huzurundayız” dedi.

TÜRKİYE BÜYÜYOR

Erdoğan, göreve geldiklerinde Türkiye'nin tarihindeki en önemli siyasi ve ekonomik krizleri yaşadığını belirterek, “Türkiye'yi fırsatlar ülkesi haline getirdik. Yasaklarla, yolsuzlukla ve yoksullukla mücadele ettik. Türkiye hortumlar kesildiği için büyüyor. Bu gün kişi başına gelir 5380 dolara çıktı. Nasıl oluyor bu? Üretiyoruz, hortumları kesiyoruz. Yoksullukla mücadele ettik. 1 milyonu aşkın insana iş imkanı sağladık”diyerek yapılan sosyal yardımları anlattı.

301 MECLİSE GELECEK

Yasaklarla mücadelede önemli adımlar atıldığını anlatan Erdoğan, yüzlerce,binlerce insanının düşünce suçundan dolayı mahkum olduğunu hatırlattı. Tartışmaların odağındaki 301. maddeye de konuşmasında değinen Başbakan, “Mahkum sayısı şimdi bir elin parmaklarını geçmez. Barikatları kaldırdık. 301 konusunda çalışmalarımız sürüyor. Bu olayla ilgili bir değişikliği meclise getireceğiz”dedi. Erdoğan, eğitim, sağlık, emniyet, enerji, tarım, dış politika alanlarındaki çalışmalarını anlatarak, “Türkiye'yi yeniden inşa eden adımlar attık”dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious