301. madde kaldırılmamalı

  • Giriş : 13.10.2006 / 00:00:00

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu: "301. maddenin kaldırılmasıyla devletin manevi kimliği zarar görecektir.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, Avrupa Birliği ülkelerinin, Türk Ceza Kanunu'nun 301. maddesinin Türkiye'de kaldırılması ile birlikte devletin manevi kimliğine zarar verilebileceği uyarısında bulundu. Yazıcıoğlu, AK Parti hükümetinin ülkeyi kötü yönettiğini, Orhan Pamuk'a verilen ödülün kalemine verilmediğini söyledi.
Yazıcıoğlu, partisinin yöneticilerine verdiği iftar yemeğinde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin ABD-İsrail ve AB tarafından kıskaca alındığını söyleyerek AKP hükümetinin İktidar olduğunu ancak muktedir olamadığını belirtti.

Fransa'nın Ermenilerin soykırıma uğradığını reddedenlerin cezalandıracağı yeni düzenleme ile Fransanın içinden çıkılmaz bir duruma sürükleneceğini söyleyen Yazıcıoğlu, "Fransa bu tavrı ile kendi topuğuna kurşun sıkmıştır" dedi

AB ülkelerinin TCK'nın 301.maddesinin kaldırmak istemesinin altında yatan nedenin devletin manevi kimliğine küfretmenin meşrulaştırılması anlamına geldiğini söyleyen Yazıcıoğlu, "Daha düne kadar kendileri bize küfrediyorlardı şimdide içimizdeki insanların da küfretmesini kolaylaştırmak için bu yasanın kaldırılması isteniyor" şeklinde konuştu.

Orhan Pamuk'a verilen ödülün Pamuk'un kalemine değil, Türklerin Ermenileri katlettiği ifadelerine verildiğini iddia eden Yazıcıoğlu, "Elif Şafak'a da yakında bir ödül veriler" dedi.

Yazıcıoğlu, "Bence Orhan Pamuk, odül törenine gidip ben bu ödülü almıyorum, Türk halkı da Ermenilere zulmetmemiştir demelidir" dedi.

AKP'nin dış politikada yetersiz kaldığını söyleyen Yazıcıoğlu, Fransa'nın bu siyasi tavrına karşı sessiz kalındığını ve bir an önce tüm Türkiye genelinde Fransız ürünlerin boykot edilmesi gerektiğini ifade etti. Yazıcıoğlu, "Fransız kolejlerinin, Galatasaray Lisesi ve üniversitesinin de boykut edilmesi gerekiyor. Hukuken sorun olacaksa bunlar cazip halden çıkarılmalı" şeklinde konuştu.

AK Parti hükümetinin iç politikada da istenileni veremediğini söyleyen Yazıcıoğlu, halkın her geçen gün durumunun daha da kötüye doğru gittiğini söyleyerek, "Ananı al git diyenlere Halk bir gün sandığı kolunun altına koyup babana git diyecektir" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD Başkanı Bush ile oturup ortak vizyon ve strateji belirleyerek yeni Ortadoğu planının hamisi gibi görünmesini de eleştiren Yazıcıoğlu,

"Bush ile beş dakika fazla oturmak şerefinizi yükseltmez aksine şerefinizi düşürür" dedi

Öte yandan iftar yemeğine Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi eski Başkanı Bülent Orakoğlu da ailesiyle birlikte katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious