'301'i değiştirenden hesap sorarız'

  • Giriş : 15.03.2007 / 00:00:00

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız ''301. madde değiştirilemez, değiştirenden hesap sormak boynumuzun borcudur'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Akyıldız, Tokat Esnaf Odaları Birliği Başkanlığı Derviş Günday Konferans Salonunda düzenlenen Türkiye Kamu-Sen İl Danışma Toplantısına katıldı. Akyıldız, burada yaptığı konuşmada, ABD'de, 1800'lü yıllarda bir fabrikada haklarını isteyen 183 kadının, üzerlerine kilitlenen iş yerinin yakılması sonucu hayatlarını kaybetmeleri üzerine 8 Martın Dünya Kadınlar Günü ilan edildiğini anlattı.

Akyıldız, ''aynı sermayenin, 8 Mart 2007'de, Irak'ta masum, ülkesini ve çoluğunu, çocuğunu savunan 3 kadının idamına karar verdiğini'' iddia ederek, ''Bu bir tesadüf değildir. O yüzden sermayenin acımasızlığını ve sermayenin kullandığı malzemeyi çok iyi değerlendirmemiz gerekir. Bugün dünyada haritaları değiştirmek isteyen sermaye küresel sermayedir. ABD'yi dahi kullanan küresel sermayenin yüzde 65'i Yahudi sermayesidir'' diye konuştu.

Doğu Akdeniz ve Kıbrıs açıklarında petrol arama antlaşmalarına dikkat çeken Akyıldız, ''Türkiye'nin içinde bulunduğu coğrafyanın petrol rezervinin dünyadaki güç dengelerini bozabilecek düzeyde olduğunu'' söyledi. ''Türkiye'nin Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde yüz binlerce ajanın kol gezdiğini'' öne süren Akyıldız, bunların, ''etnik temele dayalı çatışmanın zeminini hazırladıklarını'' savundu.

''Bu arada, AB'nin de sözde Ermeni soykırımının tanınmasını dayattığını'' söyleyen Akyıldız, ''AB başka bir şey daha istemektedir. O da 301. maddenin değiştirilmesi'' dedi.

Dünyanın her tarafında ve AB'de, 301. maddeye benzer düzenlemelerin bulunduğunu kaydeden Akyıldız, ''Altını çizerek söylüyorum, 301. madde değiştirilemez, değiştirenden hesap sormak boynumuzun borcudur'' diye konuştu. Konuşmaların ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious