319 köy ve 50 mezra yolu ulaşıma kapandı

319 köy ve 50 mezra yolu ulaşıma kapandı.7553
  • Giriş : 17.02.2009 / 10:35:00

Erzurum'da gece saatlerinde başlayan ve bugün de aralıklarla devam eden kar yağışı il genelinde 319 köy ve 50 mezranın yolunun kapanmasına neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kar yağışı yüzünden Erzurum il genelinde 319 köy ve 50 mezranın yolu ulaşıma kapandı. Gece saatlerinde tipi nedeniyle yaklaşık 4 saat kapalı bulunan Erzurum- Bingöl karayolunun Çirişli mevkiinde yol açıldı.

Erzurum- Bayburt Karayolu'nun Kop Dağı Geçidi ise kısa süreli araç trafiğine kapatıldı. Kar kürüme çalışmalarının ardından araçların zincirsiz seyretmesine izin verilmedi.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 4 derece ile Erzurum, Bayburt ve Ağrı'da ölçüldü. Hava sıcaklığı Erzincan'da 0, Ardahan'da sıfırın altında 2, Iğdır'da da artı 4 derece olarak gerçekleşti.

Kar kalınlıkları Erzurum'da 10, Ağrı'da 40, Ardahan'da 7, Bayburt'ta 10 santimetre ve Erzincan'da ise leke şeklinde ölçüldü.

Meteoroloji yetkilileri bugün akşam saatlerinde yağışlı havanın bölgeyi terk etmesinin beklendiğini ancak önümüzdeki cuma gününden itibaren yeni bir kar yağışlı ve soğuk hava dalgasının gelmesinin beklendiğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*