32. Gün'de 1 Mayıs marşı

32. Gün'de 1 Mayıs marşı.19077
  • Giriş : 02.05.2008 / 22:01:00

Mehmet Ali Birand'ın sunduğu 32. Gün programında bir sürpriz yaşandı. 1 Mayıs nedeniyle İstanbul sokaklarında yaşanan olayların konuşulduğu programın açılışı '1 Mayıs Marşı' ile başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


1977 yılının 1 Mayıs'ında yaşanan olaylardan sonra ilk kez işçi bayramını Taksim'de kutlamak isteyenlere müdahale edilmesi ve polisin kullandığı orantısız gücün konuşulduğu Kanal D'de yayınlanan 32. Gün programı, sürpriz bir görüntüye tanıklık etti.

Programın açılışı Suavi'nin söylediği '1 Mayıs' marşı ile başladı. Yıllardır süren yasak böylece 2. kez delinmiş oldu. Kısa bir süre önce de Edip Akbayram, Nükhet Duru'nun tv8'deki programında '1 Mayıs Marşı'nı seslendirmişti.

Kendisi de bugün meydanlara çıkan ve gazdan etkilenen Suavi'nin 1 Mayıs Marşı'nı söylediği sırada fonda zaman zaman 1977 yılında Taksim'deki olaylarla ilgili görüntüler yer aldı.

"İşçi Bayramı mı? Polis Günü mü?" konusunun masaya yatırlıdığı programa katılanlar arasında, 1 Mayıs nedeniyle meydanlara çıkan ve gaz, tazyikli su ve kırmızı boyalardan etkilenen, polisten dayak yiyen çalışanlarla, HAK-İŞ, KESK, DİSK, Memur-Sen, Petrol-İş, Hava-İş, sendikaları başkanları ve bazı sendikaların yöneticileri ile İstanbul Milletvekili ve ÖDP Genel Başkanı Ufuk Uras da yer aldı. Programda zaman zaman polisin tavrını savunanlar ile sendika üyeleri arasında tartışmalar yaşandı.

TELEVİZYONGAZETESİ

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious