33 yıldır muhtarlığı kimseye kaptırmıyor

  • Giriş : 25.01.2006 / 00:00:00

Uşak'ın Eşme ilçesi Şehitalibey Mahallesi Muhtarı 67 yaşındaki Kamil Keser, 33 yıldır muhtarlığı kimseye kaptırmıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Muhtarlığa başlamadan önce dokuz yıl azalık yaptığını belirten Kamil Keser, yaklaşık 42 yıldır devlet görevinde bulunduğunu ve işini çok sevdiğini anlatıyor. Muhtarlık süresince hiç kimseyi kırmadığını dilegetiren Keser, başarısının sırrının, 'Bugün git, yarın gel' dememek olduğunu vurguluyor.

Muhtar Keser, ikinci seçimde karşısına yedi rakip çıktığını anlatarak, onların toplamı kadar oy alarak safdışı bıraktığını ifade ediyor. Son seçimde kendi azasının kendisine rakip olduğunu belirten Keser, kalp ameliyatı olmasına rağmen seçimi büyük farkla kazandığını söylüyor. Kendisine Anavatan Partisi'nden belediye başkan adaylığı teklifi geldiğini söyleyen Kamil Keser, kabul etmediğini belirtiyor. Siyaseti sevmediğini, ayrıca başkanlık için yeterli kültür birikimine sahip olmadığını söyleyen Keser, "Benim doğamda yalan yoktur, siyasette ise vardır. Bugüne kadar hiçbir siyasi partiye destek vermedim. Hiçbir partiye de üyeliğim yoktur. Bugüne kadar çok teklif geldi ama hiçbirini kabul etmedim." diyor.

Şehitalibey Mahallesi'nin 3 bin 500 seçmeni olduğunu ifade eden Muhtar Keser, "Türkiye'deki birçok belediyeden büyük bir mahallenin muhtarlığını yapıyorum. Mahallenin bölünmesi için başvuruda bulundum, sonucu bekliyorum." diye konuşuyor.

Önümüzdeki yerel seçimden sonra muhtarlığa devam etmeyi düşünmediğini belirten Keser, "Ancak beni kızdırırlarsa tekrar aday olurum." diyor.

Uşak Valisi Kayhan Kavas ile Eşme Kaymakamlığı döneminden tanıştığını anlatan Kamil Keser, "Kayhan Bey yıllar sonra Uşak'a vali olarak dönünce. Eşme'ye yaptığı ziyarette beni hâlâ muhtar olarak gördü; hem şaşırdı hem tebrik etti." şeklinde konuşuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious