33. Hitit Rallisi'nin Ankara ayağı başladı

  • Giriş : 01.07.2006 / 00:00:00

1-2 Temmuz 2006 tarihlerinde yapılacak olan 33. Hitit Rallisi'nin Ankara ayağı, "Tozu Dumana Katıyoruz" sloganıyla Bilkent Otel'in önünden otomobillerin servis alanına çıkışlarıyla başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ankara Otomobil Sporları Kubü (ANOK) tarafından organize edilen ve Ankara'lı otomobilseverler için önemli bir yer tutan 33.Hitit Rallisi'nin 1. ayağı olan Güvenç, Ahi ve İne Etaplar'ı Kazan İlçesi' nde koşuldu. 51 aracın katıldığı yarışlar büyük çekişmelere sahne oldu.

İki gün sürecek olan zorlu rallide, ekipler toplam 146 km uzunluğundaki 12 özel etabı geçerek, 2 Temmuz Pazar günü yine Bilkent Otel'deki finişe ulaşma mücadelesi verecek.

Yarışmadan önce bir basın toplantısı düzenleyen Grup A, Süper 1600, Grup N, Gençler ile Bayanlar gruplarının liderleri, etapların çok keyifli ve çekişmeli geçeceği görüşünde olduklarını belirterek, birbirlerine başarılar dilediler.

Hitit Rallisi'nin zemininin toprak olmasından dolayı oldukça keyif verici bir yarış olacağını belirten Grup A lideri Subaru pilotu Ercan Kazaz, start çıkışı sırasında kısa süreli bir sorun yaşadı. Kazaz'ın otomobili çıkış yaparken stop etti. Tekrar aracını çalıştıran şampiyon pilot Kazaz, Hipodrom alanında kurulan servis alanına doğru yola çıktı.

Ahi Etabı'nın bulunduğu Kılıçlar Köyü'nde yaşayan ve yarışmayı ilgi ile seyreden çocuklar, arabaları çok güzel bulduklarını belirterek "Onlardan birini kullanabilmeyi çok isterdik" şeklinde konuştular. Yarışma boyunca sıradaki arabaların marka ve renklerini hakkında tahminlerde bulunan çocuklar, keyifli dakikalar yaşadılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious