350 kiloluk Bolulu Özacar, 60 kilo verdi

  • Giriş : 16.03.2007 / 00:00:00

Bolu'da aşırı kilolarından kurtulmak için verdiği mücadeleyle gündeme gelen 350 kilogram ağırlığındaki Mustafa Özacar, kısa sürede 60 kilo verince yürümeye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ümraniye Devlet Hastanesi İç Hastalıkları Servisi'nde bir aydır tedavi gören Özacar'ın hayati tehlikeyi atlattığı belirtildi.

Edinilen bilgiye göre, Bolu'nun Banas Köyü'nde yaşayan ve aldığı aşırı kilolar nedeniyle rahatsızlanınca önce Bolu Devlet Hastanesi'ne oradan da Ümraniye Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Mustafa Özacar, Yoğun Bakım Ünitesi'nde tedavi altına alınmıştı. 15 kişi tarafından güçlükle hastaneye taşınan Mustafa Özacar'ın tedavisini Prof.Dr. M. Ziya Mocan üstlenmişti.

Bir ay içerisinde yaklaşık 60 kilo vererek rekor kıran obezite hastası Özacar, bağlı bulunduğu yataktan kurtularak yürümeye başladı. Kısa sürelerle de olsa ayağa kalkan dev adamın artık yüzü de gülüyor. Hastaneye gelmeden önce günde 10 ekmek yediğini belirten Özacar,"Artık canımın istediği herşeyi yemiyorum. Özel salatam ve iki dilim kepek ekmeğim var. Bunlar da karnımı doyuruyor." dedi. Yürümenin çok güzel bir duygu olduğunu da ifade eden Özacar," Kısa sürede bu kadar kilo vereceğimi bilmiyordum. Artık yürüyebiliyorum. Bu halimi duyan kilolu insanlar benden yardım istiyorlar. Diyetimi ve ilaçlarımı soruyorlar. Bende elimden geldiği kadarıyla yardımcı olmaya çalışıyorum" diye konuştu.

Özacar'ın tedavisini yürüten Prof. Dr. Ziya Mocan ise obezite hastası olan Mustafa Özacar'ın ölüm kalım mücadelesi verdiği bir sırada hastaneye getirildiğini hatırlatarak, "Hastamız artık hayati tehlikeyi atlattı. Aşırı kilolara bağlı olarak çeşitli hastalıklarla mücadele ettik. Bunlar böbrek yetmezliği ile kalp yetmezliği gibi önemli sorunlardı. Bu önemli sorunların üstesinden geldik. Kısa sürede ayağa kalktı. Artık yürüyebilecek. Kendisine özel bir diyet programı uyguluyoruz. Bir yandan da ilaç tedavisi yapıyoruz. Yaklaşık 60 kilo verdi. Böyle devam ederse daha da zayıplayacak." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious