36 yaşında hafız cinsel istismardan tutuklandı

36 yaşında hafız cinsel istismardan tutuklandı.15311
  • Giriş : 25.04.2008 / 22:55:00

Topkapı Sarayı'ndaki Kutsal Emanetler Bölümü'nde görev yapan 36 yaşındaki S.E. isimli hafız cinsel istismar iddiasıyla tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Topkapı Sarayı'nın Kutsal Emanetler Bölümü'nde 24 saat Kuran-ı Kerim okuyan hafızlardan 35 yaşındaki S.E., internette tanıştığı yaşları 14 ile 16 arasında değişen onlarca çocukla cinsel ilişkiye girdiği iddasıyla tutuklandı.

Kendisine yer sağladıkları öne sürülen iki arkadaşının daha tutuklandığı S.E.'nin, tanıştığı çocukları para vererek ya da hediye kontör alarak cinsel ilişkiye zorladığı ileri sürüldü.

Geçen hafta meydana gelen olayda, Bayrampaşa'daki İsmet Paşa Parkı'nda bir kişinin linç edildiği ihbarı üzerine Bayrampaşa Önleyici Hizmetler Büro Amirliği'ne bağlı ekipler, olay yerine sevk edildi.

Parka gelen polisler bir kişinin yaklaşık 10 kişi tarafından linç edilmeye çalışıldığını gördü. Hemen müdahale eden polis tarafından polis aracına bindirilen bu kişi, Bayrampaşa Merkez Karakolu'na götürüldü.

Linç girişiminde bulunan 5 kişi de bu kişinin ardından karakola gönderildi. Polis, olaya karışan tarafları sorguya aldı. Linç girişiminde bulunanlar, dövdükleri kişinin arkadaşlarına cinsel tacizde bulunduğunu iddia etti. İfade veren 3 gençten S.Y. şunları söyledi:

"Arkadaşım C.D. internette bir sapıkla tanıştığını söyledi. Ben de bu kişiyle tanışıp onu yakalatmak için internet adresini aldım, kendi adresime ekledim. Kabul etti. Konuşmaya başladık. 'Kamerayı aç' dedi.

'Sen hoş çocuksun, sana kontör alayım' dedi. 100 kontör gönderdi. Benden hoşlandığını söyledi. Buluşma teklif etti. Bana sabahları mesaj atıyordu. Günaydın sesini duymak için aradım. 'Sadece seni seveceğim' dedi.

Fantezilerimi sordu. Buluşma yeri olarak Bayrampaşa'yı verdim. Arkadaşlarla da sözleştik. Onun gerçekten sapık olup olmadığını öğrenmek için Bayrampaşa'ya davet ettim. Pastanede buluştuk. Arkadaşlarım da bizi takip ediyordu.

C.D. kardeşi C.D., E.D., M.G. bizi takip etti. İsmet Paşa Parkı'na geldik. Elimi tutunca arkadaşlarıma bağırdım, dövmeye başladık. Bu kişi 1 yıl boyunca 15 yaşındaki C.B., 16 yaşındaki R.Y. ve birkaç kişiyle daha para karşılığı ve kontör alarak birlikte olmuş."

Suçlamaları reddetti

Linç girişimi sırasında yaralanan S.E. götürüldüğü polis merkezinde iddiaları reddetti. Kavga ettiği kişileri tanımadığını söyleyen S.E. Bayrampaşa Devlet Hastanesi'nde doktor kontrolünden geçirildi.

S.E.'nin Fatih Müftüğü'nde çalıştığı ve gündüzleri Topkapı Sarayı'ndaki Kutsal Emanetler Bölümü'nde Kuran okuduğu anlaşıldı. Fatih Müftülüğü S.E.'nin süresiz izne çıktığını belirtti.

3 tutuklama

Savcılık tarafından küçük yaştaki erkek çocuklara cinsel taciz iddiaları üzerine S.E., polis merkezindeki sorgusunun ardından Fatih Adliyesi'ne gönderildi. Linç olayına karıştığı belirlenen 3 zanlı ile S.E.'ye yardım ettikleri ileri sürülen 2 şüpheli adliyeye sevkedildi.

Suçlamaları reddeden S.E. savcılıkta verdiği ifadesinin ardından çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. 2 şüpheli de S.E.'ye yardım edip yer temin ettiği gerekçesiyle tutuklandı. Linç girişiminde bulunan gençler ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Fatih'te ev tutmuş

Polis soruşturmada S.E.'nin Eminönü'ndeki evinde de arama yaptı. Savcılığın arama kararıyla S.E.'nin evinde bazı CD'lere de el konuldu. S.E.'nin evli ve 2 çocuk sahibi olduğu da anlaşıldı. Polis, cinsel istismara uğradığı ileri sürülen erkek çocukların ifadeleri doğrultusunda Çapa'da buluna bir eve de baskın düzenledi.

Çapa'daki evde yapılan aramada kadın iç çamaşırlarına da rastladı. S.E.'nin tanıştığı kişileri kiralık tuttuğu bu eve getirdiği ileri sürüldü.

Bilgisayarı inceleniyor

Soruşturmayı derinleştiren polis S.E.'nin Çapa'da kullandığı bilgisayarına el koyarak yazışmalarını incelemeye aldı. Soruşturma sürerken istismar edilen çocuk mağdurların sayısının artabileceği belirtildi.

Linç girişimini cep telefonu ile kaydettiler

Cinsel istismarla suçlanan S.E.'yi parka çağırarak feci şekilde döven kişiler, linç girişimini de cep telefonuyla kaydetti. DHA'nın ulaştığı bu görüntülerde çok sayıda kişinin S.E.'ye art arda tekme ve yumruklarla vurdukları görüldü.

Kutsal emanet hafızları özenle seçiliyor

Topkapı Sarayı'nın Kutsal Emanetler Bölümü'nde 24 saat kesintisiz Kur'an-ı Kerim okunuyor. Bu 5 asırlık geçmişi olan bir gelenek. Bugün 12 seçkin hafız bu geleneği sürdürüyor.

Hafızların tümü 4 yıllık fakülte mezunu. Hafızlar, İlahiyat Fakülteleri başta olmak üzere, 4 yıllık üniversiteleri bitiriyor.

CNNTURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious