360 adet aktif MD tipi yolcu uçağı yolcu taşıyormuş!

360 adet aktif MD tipi yolcu uçağı yolcu taşıyormuş!.8589
  • Giriş : 15.12.2007 / 06:27:00
  • Güncelleme : 15.12.2007 / 00:17:48

MD tipi uçakların gökyüzündeki birçok modelden daha güvenli olduğu iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Onur Air İletişim Direktörü Rauf Gerz, ''üretildiği adet ve uçtuğu saatle kıyaslandığında, MD tipi uçakların gökyüzündeki birçok modelden daha güvenli olduğunu'' bildirdi.

Gerz, şirketlerine ait MD tipi uçağın İstanbul-Diyarbakır seferini yaparken sinyalizasyon arızası nedeniyle Atatürk Havalimanına geri dönmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Rauf Gerz, Diyarbakır'a giden Onur Havayolları uçağının, sinyalizasyon arızası nedeniyle Atatürk Havalimanına dönüşü sonrasında bazı medya organlarında çıkan haberlerin, kamuoyunun yanlış bilgilendirilmesine yol açtığını ifade etti. Dünyada şu anda bin 360 adet aktif MD tipi yolcu uçağı bulunduğuna dikkati çeken Gerz, ''yolcuların, üretici firmanın ve MD kullanan şirketlerin, uçak modeliyle ilgili bir sıkıntısı olmadığını'' belirtti.

Bazı medya organlarında bu yönde haberler çıktığını dile getiren Gerz, şunları kaydetti: ''ABD'deki iç hat taşımacılığının büyük bölümü bu uçaklarla yapılırken ve bu MD'lerde bir imalat hatası tespit edilmemişken, bu tip benzetmelerin yapılmasına açıklama bulmak mümkün olmuyor.

Hiçbir mantık açıklaması yokken yanlış bilgilendirme yapmak doğru değil. Üretildiği adet ve uçtuğu saatle kıyaslandığında, MD'lerin gökyüzündeki birçok modelden daha güvenli olduğunu öğrenmek için internette birkaç dakika ayırmak yeterli olacaktır.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious