3600 kişinin parası uçtu

  • Giriş : 12.03.2007 / 00:00:00

Euro Star adlı kanalın yayınlayacağı 'Avrupa Starını Arıyor' yarışmasında skandal yaşandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

3600 kişiden 400'er Euro başvuru parası toplandı ancak yarışma yapılmadı. Paralar da geri ödenmedi. M.Y. adlı bir kadın savcılığa başvuracağını söyledi.

Avrupa'da Euro Star kanalında yayınlanacak 'Avrupa Starını Arıyor' yarışması iptal edildi. Belçika'daki bir hesaba yarışmaya katılmak için 400'er Euro ödeyen 3600 kişi, mağdur oldu.

Avrupa eşi benzeri görülmemiş bir yarışma skandalı ile çalkalanmaya devam ediyor. Doğan Grubu'na ait "Euro Star" isimli kanalda yayınlanacağı açıklanan "Avrupa Starını Arıyor" isimli ses yarışmasının iptaliyle, binlerce kişi ortada kaldı. Kanal D (Euro D) ve Hürriyet gazetesinin desteğiyle yönlendirildikleri Ferman Ajans'ın internet sitesine girip, başvuru formlarını doldurduktan sonra 400'er Euro yatırarak aday olanlar, paralarını geri alamıyor. Yarışmaya katılmak için Belçika'daki bir hesaba 3600 kişinin para ödediği belirtiliyor. Stuttgart'tan yarışmaya katılmak için para yatıran M.Y. adlı kız, parasını alamadığı için savcılığa suç duyurusu hazırlığı yaptığını belirtiyor.

'AJANSA GİDİN' DENDİ
Euro Star adına Hürriyet'in Avrupa baskılarına verilen ilanda ise katılımcılara, "Gidin parayı ajanstan alın" denildi. Ferman Ajans'ın sahibi Ferman Yaramış ise "Euro Star bizi ortada bıraktı. Para yatıran kişi sayısı 3600. TV'nin yöneticilerine bir milyon Euro verdim, geri vermiyorlar. Bendeki paraları ise ödeyeceğim" diye konuştu. Ferman Yaramış, şunları söyledi: "Yarışma teklifi Euro Star ve
Euro D'de yöneticilik yapan bir kişiden geldi. Katılım ücretini de onlar talep etti. Halktan parayı topladık. Bir milyon Euro masraf yapıldı. Bu parayı gönderdim. Kalan para bende. Katılımcılara paralarını ödeyeceğim. Televizyoncularda kalan para için de yasal yollara başvuracağım."

'PARAMIZA KARIŞMA'
Belçika'da yaşayan Yaramış, "O yöneticiyle en son birkaç gün önce konuştum. Bana, 'Sendeki paraları katılımcılara geri ver, bizim paramıza karışma' talimaıtını iletti. Şimdiye kadar konuşmadıysam Doğan Medya Grubu'na olan saygımdan konuşmadım" diye konuştu. "Büyük organizasyona sayılı günler kaldı. Sesine güvenen Avrupalı Türkler hazır mısınız? Başvuru yapın şansınızı yakalayın" diye duyurulan yarışmada jüri üyeliğini Muazzez Ersoy, Mahsun Kırmızıgül, Yavuz Bingöl, Suavi ve Ferman Yaramış'ın yapacağı açıklanmıştı. Yarışmada birinci olana albüm, otomobil ve Antalya'da bir hafta tatil; ikinciye yine otomobil ve tatil; üçüncüye ise bir hafta tatil armağan ediliyordu. Dördüncü ve beşinciye de birer hafta tatil vaat edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious