362 gram olarak dünyaya gelen bebek,taburcu oldu

  • Giriş : 04.05.2006 / 00:00:00

Kadıköy'de, 6 aylık iken 362 gram olarak dünyaya gelen Çağla isimli bebek, 6,5 ay süren tedavisi sonucunda sağlıklı bir şekilde hastaneden taburcu edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Doğduktan hemen sonra kuvöze alınan minik Çağla, hastanede 6.5 ay tedavi gördü. Yaşamının ilk 6,5 ayını hastanede geçiren Çağla, hastanede verdiği yaşam mücadelesini kazanarak, 3 kilo 648 gram ağırlığa ve 50 santimetre boya ulaştı.

Minik Çağla'nın annesi Bediha Eren, yüksek tansiyon nedeniyle hamileliğin 23. haftasında hastaneye yatırıldığını ve 18 gün tedavi gördüğünü anlatarak, rahatsızlığından dolayı anne karnında gelişemeyen bebeğinin zarar gördüğünü ve bu nedenle sezaryenle alınması gerektiğinin söylendiğini anlattı. Bediha Eren, bunun üzerine 19 Ekim 2005 tarihinde doğumun sezaryenle gerçekleştirildiğini ifade derek, ''İlk doğduğu gün kulak kepçeleri ve derisi tam oluşmamıştı. Hatta insan yavrusuna bile pek benzemiyordu. Plastik oyuncağı andırıyordu. Yaşayacağına dair pek umudumuz yoktu'' diye konuştu.

Bebeğinin doğar doğmaz solunum cihazlarına bağlandığını ve bir süre bu cihazlarla yaşadığını belirten Bediha Eren, Çağla'nın şu anda sadece yutma refleksinin zayıf olduğunu kaydetti.

Anne Bediha Eren, bebeğinin yutma refleksi zayıf olduğu için hem mamayla, hem de burnundan beslenmesine devam edildiğini söyledi. Uzun süren yaşam mücadelesini kazanan bebeğini kucağına alan anne Bediha Eren, mutluluktan gözlerinin yaşardığını söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious