37 bebekten yaşayabilen tek bebekmiş

37 bebekten yaşayabilen tek bebekmiş.7914
  • Giriş : 02.10.2008 / 11:12:00

Ünlü oyuncu doğum sırasında ölen 36 bebek arasından çıkmayı başardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türk sinemasının umut vaad eden oyuncularından Pelin Batu, dünyaya geldiği hastanede aynı günlerde 36 bebeğin bozuk mamadan öldüğünü açıkladı.

Batu hayatta kalan 3 bebekten biri olmayı başarmış Son zamanlarda hastanede peş peşe yaşanan bebek ölümleri olayının bir benzeri, 30 yıl önce oyuncu Pelin Batu'nun da başına gelmiş. Büyükelçi İnan Batu'nun kızı olan güzel oyuncu 27 Aralık 1978 Ankara doğumlu. 7 aylık dünyaya gelen Pelin Batu son günlerde yaşanan bebek ölümlerine çok üzüldüğünü belirterek kendi hayatına dair bilinmeyen bir olayı anlattı.

Pelin Batu Ankara'da kendisinin doğduğu sırada, henüz düyaya gözlerini yeni açmışken hastanede büyük bir skandal yaşandığını söyledi. Batu şöyle konuştu:

"Ben 7 aylık doğmuşum ve 36 tane bebek ölmüş. 3 kurtulan bebekten bir tanesiyim. Çünkü hastanede zamanı geçmiş mama veriliyor. Büyük bir skandal oluyor. Olay o dönemde basında büyük bir yankı yaratmış. Gazeteler bu olayı günlerce yazmış. Ancak kimse ceza almamış. Görülüyor ki geçen yıllar boyunca Türkiye bu konuda fazla bir mesafe alamamış. Hastanelerdeki, sağlık sistemindeki eksiklikler düzeltilememiş. Sürekli olarak doktorları suçlu göstermenin doğru olduğunu zannetmiyorum."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*