38 mülteciyi ölüme terk ettiler

38 mülteciyi ölüme terk ettiler.9886
  • Giriş : 14.09.2008 / 16:37:00

38 mülteciyi bıçakla patlattıkları şişme bota bindirip ölüme terk ettiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi sahillerinden yasa dışı yollarla Yunanistan'ın Midilli adasına kaçan 38 göçmen, adada yakalandıktan sonra Yunan Sahil Güvenlik ekiplerinin inanılmaz tavrıyla deniz ortasında ölüme terk edildi.

Edinilen bilgiye göre, Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi sahillerinden yasa dışı yollarla Yunanistan'ın Midilli adasına kaçan ve adada Yunan güvenlik güçlerince yakalanan 4'ü kadın 38 kaçak göçmen, yetkililer tarafından Yunan Sahil Güvenlik ekiplerine teslim edildi. Kaçakları botlarına alan Yunan Sahil Güvenlik ekipleri, şahısları Türk kara sularına getirerek denize bıraktı.

Bu sırada hızlarını alamayan Yunan Sahil Güvenlik ekipleri mültecilerin tekrar geri dönmemeleri için botu bıçakla keserek ölüme terk edip bölgeden kaçtı. Denizde ölüm kalım savaşı veren göçmenleri bir Türk balıkçı teknesi bularak Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Assos'da bulunan Kapheros adlı motelin iskelesine bıraktı. Mobil Radar (MORAD) Tim 1'inde yakından takip ettiği olayda iskeleye bırakılan 12 Filistinli, 4 Moritanyalı,12 Afganistanlı ve 10 Somalili olmak üzere toplam 38 kaçak, Mobil ekipler tarafından alınarak Küçükkuyu Sahil Güvenlik 6 Bot Komutanlığı'na getirildi. Burada ifadeleri alınan kaçaklar daha sonra Küçükkuyu Belediyesi'ne ait bir otobüs ile Ayvacık İlçe Jandarma Komutanlığı'na sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*