4 ay stadlardan men

  • Giriş : 07.10.2006 / 00:00:00

Stada ayakkabısı içinde bıçak sokan taraftara 4 ay men cezası verildi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Balıkesir'de Futbol maçına girerken yanında getirdiği bıçağı ayakkabısının içinde stadyuma soktuğu belirlenen bir taraftara, Balıkesirspor'un Futbol müsabakalarını seyirden 4 ay men ve 915 YTL idari para cezası verildi.

Balıkesir İl Spor Güvenlik Kurulu'nun 28 Eylül tarihinde yaptığı toplantıda, 10 Eylül'de, Atatürk Stadı'nda oynanan Balıkesirspor-Denizli Belediyespor maçına bıçakla giren bir kişinin durumu görüşüldü. Kapalı tribüne, kesici kısmı 11.5 cm. olan toplam 24.5 cm. uzunluğunda, kilitleme mandalı olan bıçağı ayakkabısının içinde saklayarak soktuğu polis tarafından tespit edilen O.A.'ya (18), 5149 sayılı kanun gereği dört ay süreyle Balıkesirspor'un Futbol müsabakalarını seyirden men ve 915 YTL idari para cezası verildi.

Kurul, toplantı sonunda aldığı kararla aynı şekilde kanunda yasaklanan benzeri cisimleri (silah, kurusıkı tabanca, kesici, delici, parlayıcı ve paralayıcı aletler vb.) stada sokanlara veya sokmak isteyenlere her türlü cezai müeyyidenin uygulanmaya devam edileceğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious