4 bankacı daha tutuklandı

  • Giriş : 22.08.2006 / 00:00:00

Bursa'da görev yapan 4 banka müdürü öğle saatlerinde polis nezaretinde Bursa Adliye Sarayı'na getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinasyonunda Bursa ve İzmir merkezli çıkar amaçlı suç örgütüne yönelik düzenlenen 'Bozuk Para Operasyonu' sürüyor.

Operasyon kapsamında aralarında musevi asıllı iişadamı Nesim Malki cinayettinin azmettiricisi olarak yargılanan Erol Evcil ve ortağı Hüseyin Kayapalı'nın da bulunduğu 36 kişi tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcısı talimatıyla ifadeleri alınmak üzere İstanbul ve Bursa'da görev yapan 4 banka müdürü öğle saatlerinde polis nezaretinde Bursa Adliye Sarayı'na getirildi.

EVCİL'İN PARALARINI TRANSFER ETMİŞLER

Kurdukları çıkar amaçlı suç örgütü aracılığıyla kara para aklamakla suçlanan ve soruşturma kapsamında tutuklanan Erol Evcil ve Hüseyin Kayapalı'nın paralarının tranferlerini gerçekleştirdikleri iddiasıyla nöbetçi mahkemey sevkedilen Bursa'daki iki ayrı bankanın şube müdürü Uğur P. ile Arzu U. ve İstanbul'daki iki ayrı bahnkanın şube müdürü olan Gülgün B. ve Mehmet Ö. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Böylece soruşturma kapsamında tutuklananların sayısı 40'a yükselmiş oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious