4 Büyüğün golcüleri gol atamıyor

4 Büyüğün golcüleri gol atamıyor.14948
  • Giriş : 15.11.2008 / 10:34:00
  • Güncelleme : 05.09.2016 / 23:35:58

Dört büyük takımın, sadece bonservis değerleri 30 milyon euroya malolan forvetleri, son 8 resmi maçta toplam 7 gol atabildiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'un bu sezon büyük ümitlerle getirdikleri isimler; Güiza, Baros ve Gökhan Ünal, ilk haftalarda gösterdikleri performansı devam ettiremedi. Beşiktaş'ın geçen sezonun ikinci yarısında Manisa'dan transfer ettiği Holosko da bu sezon kayıplarda... Bonservis bedelleri toplam 30 milyon euroyu bulan bu dört oyuncunun sezon başından bu yana çıktıkları maçlarda, verdikleri istatistikler, takımları adına ne kadar verimsiz olduklarını gösterdi. Sezonun üçte biri geride kalırken bu 4 oyuncunun resmi maçların tamamında attığı gol sayısı sadece 24'te kaldı.

DANİEL GÜİZA

Sezon öncesi hazırlık maçlarını boş geçmeyen Güiza, resmi maçların istatistiklerinde döküldü. Ligde sadece iki gol atabilen İspanyol oyuncu, Fenerbahçe'nin toplam 19 maçının 18'inde oynadı. (Bin 710 dakikada bin 580 dakika) 36 gol pozisyonuna giren Güiza toplam beş gol kaydetti. Son 10 maçta sadece 2 gol atabilen Güiza, son altı maçta golü unuttu. Çok eleştirilen Kezman bile ilk sezonu olan 2006-2007'de 10 haftada 3 gol atmıştı! Yüzde 64 pas yüzdesi, ikili mücadelede toplam 35 top kaybı, başırısızlığın kanıtı oldu. Güiza ayrıca bu 4 oyuncu arasında en fazla ofsaytta kalan isim (29).

MİLAN BAROS

Galatasaray'ın yeni transferi Baros, sezon başında istekleri karşılasa da devamını getiremedi. İkili mücadelelerde zayıflığı ile dikkat çeken Baros, takımının 19 resmi maçının 14'ünde forma giydi. Bu karşılaşmalarda toplam 22 gol pozisyonuna giren Baros, ligde beş, Avrupa'da ise 3; toplamda 8 gol kaydetti. Fakat son 9 maçta bu sevinci sadece bir defa yaşadı; son 5 maçta da rakip fileleri hiç sarsamadı. Son dönemdeki bu başarısız görüntüsü, tıpkı 'gece yıldızı' Güiza için yapılan, "İstanbul'un havası yaramadı" yorumlarını da beraberinde getirdi.

 

HOLOSKO

Beşiktaş'ın geçen sezon Manisa'dan 5 milyon euro + Burak ve Koray'ı vererek transfer ettiği Holosko da bu sezon diğer oyunculardan faklı bir görüntü sergilemedi. Beşiktaş'ın 16 maçının tamamında oynayan Holosko, ligde üç, kupada iki, Avrupa'da bir olmak üzere toplam altı gol kaydetti; sadece iki asist yapabildi. Son sekiz maçtaki performansı ise iki golle sınırlı kaldı. Takımda isabetli transferlerin olması (Zapotocny, Sivok gibi) geçen sezonun ikinci yarısında gündemden hiç düşmeyen "Holosko bu parayı hak ediyor mu?" sorusunun önüne geçti. İkili mücadelelerdeki top kaybı, ve düşük pas yüzdesi cevabı bizlere bir defa daha açıkça veriyor.

GÖKHAN ÜNAL

13 resmi maça çıkan bordo-mavili takım ile 12 karşılaşmada görev alan Gökhan da bu sezon sınıfta kaldı. Gökhan, Avrupa'da yer almayan Trabzon forması ile ligde 5 gol attı. 10. hafta sonunda takımda ikili mücadelelerde en fazla top kaybeden isimdi. (53) Son 9 maçta sadece 2 golü var.

(Sabah)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*