4 çocuğun ayakta alkışlanacak girişimi

4 çocuğun ayakta alkışlanacak girişimi.17298
  • Giriş : 24.06.2009 / 12:42:00

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde yaşları 12-13 arasında değişen 4 çocuk, ilçedeki marketlerden topladıkları gıda ve temizlik malzemelerini ihtiyaç sahibi ailelere dağıttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İlçede yaşayan ilköğretim okulu öğrencileri Ali Canikli, Şükrü Utlu, Harun Reşit Cebeci ve Fevzi Utlu isimli 4 arkadaş, yaz tatilini farklı bir şekilde değerlendirmeyi düşünerek, ilçede maddi durumları iyi olmayan ailelere yardımcı olmayı kararlaştırdı.

Bu düşüncelerini Şarkışla'daki market sahipleriyle de paylaşan çocuklar, marketlerden topladıkları gıda ve temizlik malzemelerini ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Kızılay Şarkışla Şubesine götürdü.

Kızılay Şarkışla Şubesi Kadın Kolları üyesi Nurhan Erdoğmuş'a durumu anlatan çocuklar, yardımların ihtiyaç sahibi ailelere verilmesini talep ettiler.

Bu davranıştan etkilenen Erdoğmuş, toplanan yardımları çocuklarla birlikte ilçedeki maddi durumu iyi olmayan 4 ailenin evine götürdü.

Yardımı alan aileler de çocuklara bu davranışlarından dolayı teşekkür ettiler.

Bu arada bir gıda dağıtım firması yetkilisi de çocukların davranışından etkilenerek, ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere gıda malzemesi yardımında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*