4 çocuklu asgari ücretli vergi dışı

  • Giriş : 07.03.2007 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gelir Vergisi Kanunu'nda yapılan değişiklikleri açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Erdoğan, Gelir Vergisi Kanunu'nda yapılan değişiklikle, bekar bir asgari ücretli için asgari ücretinin yarısı; evli, 4 çocuklu ve eşi çalışmayan asgari ücretlinin kazandığı asgari ücretin ise tamamının vergi dışı bırakıldığını söyledi. Erdoğan, evli, 4 çocuklu asgari ücretlinin yıllık avantajının 401 YTL yerine 861 YTL; bekar asgari ücretlinin ise 401 YTL yerine 506 YTL olacağını kaydetti. Erdoğan, 'Çocuklu bir asgari ücretli için yararlanılacak asgari geçim indirimi tutarı 759 YTL olacak, bu tutar da asgari ücretlinin yararlandığı vergi iadesinin neredeyse 2 katı olmaktadır' diye konuştu.

YURTDIŞI HARCI İNDİRİMİ
Yurtdışına çıkan bütün vatandaşları ilgilendiren bir değişiklik daha yaptıklarını ifade eden Erdoğan, 'Bazı şeyleri burada söylüyorum ama yansımıyor' dedi. Erdoğan, tasarının kanunlaşmasıyla, Türkiye Cumhuriyeti pasaportuyla yurtdışına çıkan bütün vatandaşların, bundan sonra 15 YTL harç ödeyeceğini kaydetti. Erdoğan, özellikle belediyeler, yerel yönetimler ve hatta muhtarlıkların, kadın emeğinin ekonomiye kazandırılması için yeni örgütlenmeler kuracaklarını belirtti. Başbakan Erdoğan, özelde ev hanımları, genelde ise asgari ücretli aileler ve hala bekar olanların, yapılan bu değişiklikle biraz olsun rahatlayacaklarını söyledi.

Erdoğan'dan Putin'e davet
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i telefonla arayarak, 25 Haziran 'da İstanbul'da yapılacak Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü 15. yıl zirvesine davet etti. Erdoğan, görüşmede, Putin'i, 25 Haziran 2007'de İstanbul'da yapılacak Karadeniz Ekonomik İşbirliği Örgütü 15. yıl zirvesine davet etti. Rusya Devlet Başkanı Putin de Başbakan Erdoğan'a, Karadeniz Bölgesi'nde iş birliğini geliştirme çabalarını desteklediğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious