4 Hizbullah üyesi tutuklandı

  • Giriş : 15.12.2006 / 00:00:00

Hizbullah üyesi oldukları iddiasıyla gözaltına alınan 5 kişiden 4'ü çıkarıldıkları Konya Adliyesi tarafından tutuklanırken 1 kişi serbest bırakıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Konya polisi tarafından terör örgütü terör örgütü Hizbullah üyesi oldukları iddiası ile gözaltına alınan 5 kişi, bugün adliyeye çıkarıldı. Adliyeye çıkartılan H.T. serbest bırakıldı. Gözaltına alınan M.T, M.B.Ş, M.F.T ve C.E ise tutuklanarak cezaevine gönderildi. Tutuklulardan M.B.Ş'nin Diyarbakır 4, Ağırceza Mahkemesi tarafından kesinleşmiş 6 yıl 3 ay hapis cezasının olduğu öğrenildi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Edinilen bilgiye göre Konya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 4 aylık bir istihbarat çalışmasının ardından Konya merkez ve Seydişehir ilçesinde faaliyet gösteren terör örgütü Hizbullah üyelerine yönelik operasyon başlattı.

Sabaha karşı örgüt mensuplarının evlerine baskın yapan polis ekipleri, Konya merkezde 4 kişiyi, Seydişehir ilçesinde ise 1 kişiyi gözaltına aldı. 5 zanlı sabah saatlerinde Konya Numune Hastanesi'ne getirilerek sağlık kontrolünden geçirildi.

Sivil polis otomobilleriyle hastaneye getirilen zanlılar, sağlık kontrollerinin ardından ifadeleri alınmak üzere Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

Gözaltına alınan M.T, H.T, M.B.S, M.F.T ve C.E'nin evlerinde yapılan aramada bir adet ruhsatsız tabanca ile çok sayıda örgütsel döküman ele geçirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious