4 ilde eşzamanlı büyük bir operasyon yapıldı: 23 gözaltı

4 ilde eşzamanlı büyük bir operasyon yapıldı: 23 gözaltı.12432
  • Giriş : 29.01.2008 / 16:10:00

Operasyonda, aralarında cezaevi müdür yardımcısı, polis, avukat, asker ve adli personelin de bulunduğu 23 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İzmir Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, gelen bir şikayet üzerine yaklaşık 1.5 yıldır sürdürdükleri takibin ardından, dün gece operasyon düzenledi.

"Rıhtım" kod adı verilen; İzmir, Manisa, Mersin ve Edirne'de düzenlenen operasyonda, daha önce Buca Cezaevi'nde görev yapan cezaevi ikinci müdürü, Manisa'da görevli bir polis memuru, adliyede görevli bir mübaşir, bir avukat ile adli ve askeri personelin de aralarında yer aldığı 23 kişiyi gözaltına aldı.

Operasyonlarda, çok sayıda silah, bu silahlara ait mermi, el bombaları ve belge ele geçirildi.

Gözaltına alınan zanlıların, 3 adam öldürme, 5 yaralama, 4 kurşunlama, adam kaçırma ve alıkoyma, fidye isteme, 2 işyerini ele geçirme, rüşvet, tehdit, dolandırıcılık, çek ve senet tahsilatı, uyuşturucu ticareti, darp, sahte kimlik kullanmak, dolandırıcılık suçlarına karıştıkları ve haksız çıkar elde ettikleri iddia edildi.

Suç örgütüne üye oldukları iddia edilen 6 kişinin başka suçlardan tutuklanarak cezaevine konulduğu, 6 kişinin de yakalanmasına çalışıldığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious