4 ilde "sıcak hava" izni

4 ilde
  • Giriş : 25.07.2007 / 09:06:00

Hava sıcaklığı yeniden mevsim normallerinin üzerinde. Meteoroloji, İstanbul'da sıcaklığın 38-39 derece olacağını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Halk, alternatif yöntemlerle kendini sıcaktan korumaya çalışıyor. İzmir, Manisa, Çanakkale ve Edirne'de hamile, engelli ve hasta kamu çalışanları 2 gün idari izinli sayılacak.

İstanbul'da da hava sıcaklığı mevsim normallerin üzerinde seyrediyor. Meteoroloji yetkililerinden gelen açıklama, sıcaklıkların 39 derecelere dayanacağı yönünde.

İstanbul'da sıcaklık 36 dereceyi buldu. Sıcaktan bunalanlar dondurma yedi ve bol bol su içti.

Sahil kenarları da denizle serinlemek isteyenlerle doluydu. Şehir merkezlerinde çocuklar, elektrik kablolarına aldırmadan günü süs havuzlarında serinleyerek geçirdi.

Sıcaklıklardaki artış yurt genelinde de etkisini gösterdi. İzmir'de 2 günde sıcaklıkların 43 dereceye ulaşacağı tahmin ediliyor.

Manisa, Çanakkale ve Edirne'de de hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Bu 4 ilde engelli, hamile ve hasta olan kamu çalışanları 2 idari izinli sayılacak.

Türkiye'nin güney bölgelerindeyse sıcaklar en çok turistleri vurdu. Bir yolcu gemisiyle Marmaris'e gelen turistlerin çoğunun sıcaklardan korunmak için gemiden inmedikleri görüldü.

CNN TÜRK 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious