4 ildeki operasyonda 19 tutuklama

4 ildeki operasyonda 19 tutuklama.12201
  • Giriş : 20.06.2009 / 22:07:00

Kahramanmaraş merkezli olarak Mersin, Ankara ve İstanbul'da suç örgütüne yönelik düzenlenen eşzamanlı operasyonda gözaltına alınan 40 kişiden 19'u tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Alınan bilgiye göre, Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanlığı ve Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince, yaklaşık 1 yıldır izlemeye alınan suç örgütüne yönelik Kahramanmaraş'ın Elbistan, Nurhak ve Göksun ilçeleri ile Mersin, Ankara ve İstanbul'da eşzamanlı operasyonda gözaltına alınan 40 zanlıdan 21'i, Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığında ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.

Diğer 19 zanlı ise, sorgulamalarının tamamlanmasının ardından mahkemeye sevkedildi. Zanlılar, çıkarıldıkları nöbetçi sulh ceza mahkemesi tarafından tutuklandı.

Düzenlenen operasyonda 40 kişi, ''suç işlemek amacıyla örgüt kurdukları, yasadışı yollardan yurtdışına adam götürdükleri, göçmen kaçakçılığı ve sahtecilik yaptıkları'' iddiasıyla gözaltına alınmıştı.

Yakalanan zanlılarla birlikte çok sayıda bilgisayar, disket, harici disk, sahte kimlik, sahte pasaport ve resmi belge ele geçirilmişti.

Adliyeye sevkedilen zanlılardan, İstanbul'da sahte kimlikle yakalanan A.A.'nın (33) terör örgütü PKK mensubu olduğu ve daha önceden Elbistan İlçe Jandarma Komutanlığı'nca arandığı bildirilmişti.

Ayrıca, tutuklanan zanlılar arasında bulunan İtalyan asıllı Türk vatandaşı Rayman D.'nin de Fransa'nın İstanbul Başkonsolosluğu'nda görev yaptığı öğrenilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*