4 işçiye destek için 30 işçi iş bıraktı

4 işçiye destek için 30 işçi iş bıraktı.20605
  • Giriş : 28.05.2009 / 20:19:00

Kocaeli Gebze'de, 347 gündür grevde olan E-kart Elektronik Kart Sistemleri A.Ş'de 30 işçi, 4 arkadaşlarının iş akdinin feshedilmesini protesto etmek için iş bıraktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Alınan bilgiye göre, Gebze Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu E-kart Elektronik Kart Sistemleri A.Ş'de bugün 4 işçinin iş akitleri feshedildi. İş yerinde sendika kapsamı dışında çalıştırılan 30 işçi de atılan işçilere destek vermek ve olayı protesto etmek amacıyla iş bırakma eylemi başlattı. İşten çıkarılan 4 işçi ise işvereni protesto için iş yerini terk etmeme eylemine başladı.

Bu arada, fabrika önünde bekleyen grevdeki işçiler de zaman zaman alkışlarla işvereni protesto etti.

Öte yandan, işveren tarafından iş yerine noter getirilerek iş bırakma eylemiyle ilgili tutanak tutuldu.

Türk-İş'e bağlı Basın İş Sendikası'nın örgütlü olduğu iş yerinde Grev Gözcüsü İbrahim Şen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, işverenin anlaşmaya yanaşmadığını ve grevin 347 gündür sürdüğünü ifade etti.

Bugün 4 işçinin işten çıkarıldığını belirten Şen, şunları söyledi:

''Kapsam dışı çalışan 30 işçi de işten çıkarılan işçilere destek olmak ve yeniden işe alınmaları istemiyle iş bırakma eylemi başlattı. Çıkarılan 4 işçi fabrikayı terk etmiyor. Biz de grevdeki işçiler olarak 4 işçinin geri alınması için destek olacağız.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*