4 kişiye hayat, 2 kişiye ışık olacak

  • Giriş : 16.05.2007 / 00:00:00

İzmir Karşıyaka’da, lastiği patladığı gerekçesiyle hiç bir uyarıcı önlem alınmadan sağ şeride park edilen otomobil kazaya neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

25 yaşındaki Ahmet Özgen, ev ve işyerlerine pide servisi yaptığı motosikletiyle park halindeki otomobile arkadan çarptı. Ağır yaralanan ve tüm çabalara karşın kurtarılamayan Özgen’in ailesi, talihsiz gencin organlarını bağışladı. Özgen’in organları 4 hastaya can, 2 hastaya ışık olacak.

Kaza, geçtiğimiz pazartesi saat 23.00 sularından Karşıyaka İlçesi Aytınyol’da bir akaryakıt istasyonu önünde meydana geldi. İddiaya göre; lokantacı Suphi Özarslan’a (52) ait 35 DTP 84 plakalı otomobil lastiği patladığı gerekçesiyle Altınyol’da sağ şeride park edildi. Sahibi Özarslan tamirci çağırmak için otomobilinin yanından ayrıldı ancak diğer araç sürücülerini uyaracak önlem almadı, reflektör koymadı. Karşıyaka Özgenler Pide ve Kebab Salonu sahibi Servet Özgen’in oğlu Ahmet Özgen, yönetimindeki 35 AC 5519 plakalı servis motosikletiyle Alsancak yönünden gelirken, yolun sağ şeridinde park halinde bulunan Özarslan’ın aracına arkadan çarptı. Kazada ağır yaralanan Özgen, vatandaşların çağrısıyla olay yerine gelen ambulansla Ege Üniversitesi Hastanesi’ne götürüldü. Özgen, yapılan ilk müdahalenin ardından, ailenin isteğiyle Çiğli İlçesi’ndeki Özel Kent Hastanesi’ne kaldırıldı.

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis Özarslan’ı gözaltına alırken, talihsiz gencin kurtarılması için verilen çabalar sonuçsuz kaldı. Hastanede yaşam mücadelesi veren Özgen’in beyin ölümü gerçekleşti. Acılı anne Ayşe Özgen ile baba Servet Özgen, oğullarının organlarını bağışladı.

BANA ANNEM DESİNLER

İki gündür kurtulması için dua edip gözyaşı döktüğü oğlunu kaybeden anne Ayşe Özgen, “Oğlumun organlarını başka canlar kurtarsın, başka canlarda yaşasın diye bağışlıyorum. Organlarının takılacağı hastaların bana (annem) deyip yanıma gelmelerini istiyorum” dedi.

Baba Servet Özgen de “25 yaşında genç bir oğlumu kaybettiğim için üzgünüm. Başka insanların üzüntülerini paylaşmak, başka insanlara hayat vermek için çocuğumuzun organlarını bağışladık. Oğlum konuşmalarımızda organ bağışında bulunmak istediğini söylüyordu. Onun vasiyetini de yerine getirdik. Çocuğumuzun organlarıyla başka insanlara hayat verebilirsek ne mutlu bize” diye konuştu.

Öte yandan Ahmet Özgen’in kalbi nakil için uygun bulunmazken karaciğeri Ege Üniversitesi Hastanesi’nde uygun hastaya nakledilecek. İki böbreği, pankreası ve bir korneası Kent hastanesi’nde hastalara takılacak olan Özgen’in diğer korneası da Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’nde bir hastaya ışık olacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious