4 milyon bayrak satıldı

4 milyon bayrak satıldı.9918
  • Giriş : 26.06.2008 / 12:30:00

Sakarya'nın Geyve ilçesinde kurulu İstiklal Bayrak firması, satışlarının yüzde 100'ün üzerinde artmasını sağlayan 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'na bayrak yetiştirmek amacıyla 24 saat kesintisiz üretim yapıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstiklal Bayrak adıyla üretim yapan Batı Emprime Tekstil Ltd. Şti'nin sahibi Mustafa Can,10 yıldan bu yana ihracat yaptıklarını belirterek, talepleri karşılamakta zorlandıklarını kaydetti.

2008 Avrupa Şampiyonası'nın, bayrak satışlarını yüzde 100'ün üzerinde artırdığını kaydeden Can, şampiyona boyunca 4 milyon adet bayrak sattıklarını belirtti.

Bayrak talebini karşılamak üzere 24 saat esasıyla çalıştıklarını bildiren Can, şunları söyledi:

“Ürettiğimiz bayrakları sürekli olarak partiler halinde uçakla Almanya ve Avusturya'ya sevk ediyoruz. Şampiyonadan önce kimse bayraklarla ilgilenmiyordu. Türkiye'nin 2008 Avrupa Şampiyonası'nda böyle bir başarı göstermesini de kimse beklemiyordu. Birden bire Türkiye'nin elde ettiği başarılarla bayrak satışları, hiç olmadık şekilde artış gösterdi.”

40 kişiyle 2 vardiya halinde çalıştıklarını kaydeden Can, talebe yetişebilmek amacıyla zaman zaman dışarıdan yevmiyeli olarak işçi çalıştırdıklarını ifade etti.

“GÜNDE 200 BİN BAYRAK ÜRETİYORUZ”

Bayrak dağıtımının Almanya ve Avusturya'dan yapıldığını belirten Can, günde 200 bin bayrak ürettiklerini, üretimlerinin yüzde 90'ını milli takımların bayrak üretimine ayırdıklarını bildirdi. Mustafa Can, şöyle konuştu:

“Şampiyonaya katılan Almanya, Portekiz, İtalya, Rusya ve Hırvatistan başta olmak üzere 16 ülkenin bayraklarını gönderdik. Türkiye için de talepler arttı. Şu anda Rusya ve Türkiye bayrakları gönderiyoruz. Türkiye çeyrek final oynadığında bile satışlarımızda büyük bir artış oldu. Stoklu çalıyoruz ama stoklarımız tükenme noktasına geldi. İhraç ettiğimiz ürünler ilk başta karayoluyla gidiyordu, şimdi havayoluyla, yurt dışındaki müşterilerimiz aracılığıyla talepleri karşılamaya çalışıyoruz.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious