4 milyon dolarlık evini 100 dolara sattı

4 milyon dolarlık evini 100 dolara sattı.8345
  • Giriş : 30.01.2009 / 23:22:00

Lehman Brohters'ın eski CEO'su Dick Fuld'un Florida'daki 14 milyon dolarlık evini 100 dolar karşılığında karısının üzerine geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Küresel mali krizin kilometre taşı olarak gösterilen Lehman'ın iflasının yankıları sürüyor. Lehman Brohters'ın eski CEO'su Dick Fuld'un Florida'daki 14 milyon dolarlık evini 100 dolar karşılığında karısının üzerine geçirmesi Wall Street'te dedikodulara neden oldu.

Kathleen Fuld, Florida'da eşinin üzerine olan 14 milyon dolarlık evi sadece 100 dolar karşılığına üzerine geçirdi. Evin Kathleen Fuld'un üzerine sembolik bir rakamla geçmiş olması, Dick Fuld'un varlıklarını kendi üzerinden çıkarma politikası olarak yorumlanıyor.

PRİMLERİYLE Mİ ALDI?
Lehman'ın eski CEO'sunun böyle bir girişim yapmasının ardından ülkede yöneticilerin aldıkları yüksek primler yeniden gündeme oturdu.

Wall Street'teki bazı uzmanlara göre Fuld 14 milyon dolar değerindeki yazlığını primleriyle satın aldı. Bazı kesimlere göre küresel mali krizin bir nedeni olarak gösterilen yüksek yönetici primleri tartışmaları ayyuka çıkınca Fuld eleştiri oklarını üzerine almamak için böyle bir girişimde bulundu.

Fuld'un transfer işlemi ortaya çıkınca, ABD'deki CEO'ların sadece primleriyle nasıl 14 milyon dolarlık ev satın alabildikleri sorusu akıllara geldi.

Krizin sebebini denetimsizlik ve yüksek primlere bağlayam kesim, Dick Fuld'un ev transferine de ateş püskürdü.

Küresel mali krizin başlangıcı olarak gösterilen Lehman Brothers Fuld'un yönetiminde iflas etti. Eski CEO'nun 14 milyon dolarlık evini sembolik bir rakama karısının üzerine geçirmesi doğal olarak büyük tartışmalara neden oldu. Fuld ise konuyla ilgili henüz bir açıklamada bulunmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*