4 Türk genci Milan'a gidecek

4 Türk genci Milan'a gidecek.19719
  • Giriş : 25.06.2008 / 14:55:00

Eski milli futbolcu Tanju Çolak'ın başında bulunduğu ünlü İtalyan kulübü AC Milan'ın futbol kampı İstanbul'da sürerken, Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Selimiye Stadı'ndaki kampı ziyaret etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Çolak ile stada gelen Sağlam, İtalyan antrenörlerden eğitim alan minik ve genç futbolcularla sohbet edip, hedeflerinde başarılar diledi.

Futbolcu adayları Sağlam'a sırtında adı ve soyadının yer aldığı 55 numaralı forma hediye etti. Öğrencilerin ilgi gösterdiği Ertuğrul Sağlam, futbolcu adayları ve teknik adamlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kampa katılan öğrencilere hitaben yaptığı konuşmalarda başarılar dileyen Sağlam, bir ara espriyle Tanju Çolak'a, “Tanju Çolak dışarıya göndereceği bu yetenekli öğrencilerden bize de versin” dedi.

Sağlam'ın ziyaretinin kendilerini onurlandırdığını ifade eden Çolak, velilerden büyük bir talep geldiğini ve bu doğrultuda Tanju Çolak Futbol Okulu kurmayı planladığını bildirdi.

AC Milan kulübünün gerçekleştirdiği bu organizasyonun Türk futbolu için güzel bir olay olduğunu belirten Sağlam, “Tanju ağabeyden rica ediyorum, yetenekli oyuncuları bulup İtalya'ya göndermek çok önemli ama en azından oraya gönderirken, yetenekli oyuncuları Türk futboluna kazandırmak adına da çalışmalar yapılması lazım. Kendi adına Futbol okulu açacağını söyledi. Ben de destek vermek için buraya geldim. Yetenekli oyuncuları Türk futboluna kazandıracak her türlü organizasyona destek vermek bizim görevimiz” dedi.

KAMP CUMA GÜNÜ SONA ERİYOR

İstanbul'da 23 Haziran'da Bakırköy Osmaniye'de ve Üsküdar Selimiye'de başlayan AC Milan Futbol Kampı, 28 Haziran Cuma günü sona erecek.

Çeşitli yaş gruplarında toplam 200 futbolcu adayının bulunduğu kamp Türkiye'de ilk kez gerçekleştiriliyor.

AC Milan'ın görevlendirdiği altyapı antrenörlerinin temel Futbol bilgileri verdiği öğrencilerden seçilecek 4 kişi, diğer ülkelerdeki kamplarda seçilenlerle eylül ayında İtalya'da kulübün altyapısında buluşturulacak.

14 yabancı ve yerli antrenörün görevlendirildiği organizasyonda, eğitim alan futbolcu adayları arasında kız çocukları da bulunuyor.

Cuma günü sona erecek kampta sertifika töreni yapılacak ve AC Milan altyapısına gönderilecek 4 kişi açıklanacak.

Öte yandan, kampta yer alan iki İtalyan antrenör, basın organizasyonu sırasında üzerlerine Milli Takım forması giyerek, Avrupa Şampiyonası'nda Türkiye'ye destek verdiklerini ifade ettiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious