4 yaşındaki çocuğa işkence

  • Giriş : 16.02.2007 / 00:00:00

Antalya'da 4 yaşında bir çocuğun babası ve babasının birlikte yaşadığı kadın tarafından dövülerek ve ısırılarak şiddete maruz kaldığı ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Vatandaşlar, Konuksever Mahallesi'ndeki bir apartmanın giriş katında birlikte yaşayan Gülay K. (32) ile Cengiz S'nin (24), 4 yaşındaki G.Y.S'yi dövdüklerini polise ihbar etti.

Polis, çifti gözaltına aldı. G.Y.S. de Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerince koruma altına alındı. Adli Tıp Kurumu uzmanlarının yaptığı muayenede çocuğun darp sonucu gözlerinin çevresinde, omuzlarında ve bacağında morluklar oluştuğu ve ısırık yaraları bulunduğu tespit edildi.

Doktorlar, yeni olduğu belirlenen darp ve ısırık bulgularının yanı sıra çocuğun bir bacağında daha önce sigara söndürüldüğünü de belirledi.

ÇOCUĞUN DA İFADESİ ALINDI

Olayla ilgili soruşturma başlatan Antalya Cumhuriyet Savcısı'nın polise, avukat ve uzman nezaretinde çocuğun bilgisine başvurulması yönünde talimat vermesinin ardından Çocuk Şube Müdürlüğünde anlattıkları tutanağa geçirilen G.Y.S'nin maruz kaldığı şiddeti anlatırken, “Annem vurdu, babam da boğazımı sıktı” dediği öğrenildi.

Çocuğa şiddet uyguladıkları iddia edilen baba Cengiz S. ile Gülay K'nin suçlamaları kabul etmedikleri ve birbirlerini suçladıkları kaydedildi.

Adliyeye sevk edilen çiftin tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmaları üzerine Cumhuriyet Savcısı karara itiraz etti. İtiraz üzerine üst mahkeme, çifti, ”eziyet yapmak”tan tutukladı.

Şiddete maruz kalan küçük çocuk ise Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Müdürlüğü Zübeyde Hanım Yetiştirme Yurdunda korumaya alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious