4 yıldızlı havayolu şirketi :THY

4 yıldızlı havayolu şirketi :THY .10830
  • Giriş : 06.10.2007 / 09:35:00

Skytrax, hizmet ve kalite standartları yönünden THY'yi değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Havayolu şirketleri ve havalimanlarını, verdikleri hizmet ve kalite standartları yönünden 750 parametrede değerlendiren Skytrax şirketi, THY'nin yıldız sayısını 4'e çıkardı. THY Genel Müdürü Kotil, THY'yi 5 yıldıza çıkaracaklarını söyledi.

Türk Hava Yolları (THY), havayolu şirketleri ve havalimanlarını, verdikleri hizmet ve kalite standartları yönünden 750 parametrede değerlendiren Skytrax şirketi, THY'nin yıldız sayısını 4'e çıkardı. AA muhabirine konuyla ilgili açıklama yapan THY Genel Müdürü Temel Kotil, daha önce yapılan denetlemede 3 yıldız elde eden şirketin, kalite yolunda gerçekleştirdiği çalışmalar neticesinde geliştirdiği hizmetler ve müşteri odaklılık felsefesiyle, havacılık sektörünün yakından takip ettiği listede 4 yıldızla çok önemli bir konuma geldiğini söyledi.
Skytrax'ın, THY'nin bu başarısını “www.airlineguality.com” sitesinde ana sayfada tüm dünyaya duyurduğunu belirten Kotil, 210 havayolu şirketi ve 65 havalimanına danışmanlık ve denetleme hizmeti sunan Skytrax şirketinin verdiği 4 yıldızla, THY'nin prestijli havayolu şirketleri arasında yerini aldığını bildirdi.

O artık süper ligde uçuyor

Temel Kotil, Avrupa'da hiçbir hava yolunun alamadığı 5 yıldıza, dünya çapında sadece Asiana, Malaysia, Qatar, Singapure ve Cathay Pasific'in bulunduğu 5 hava yolu şirketinin sahip olduğunu dile getirerek, “Yolcularımıza iyi hizmet vermek için bir çok proje geliştirdik. Kurduğumuz ikram şirketi THY Do&Co uçak içinde sürekli anketler düzenledi. 5 yıldız olma yolunda çabamız devam ediyor” dedi. Skytrax Üst Yöneticisi Edward Plaisted de, THY'yi göstermiş olduğu çaba ve sunduğu kaliteli hizmetler sonucunda elde ettiği 4 yıldızdan dolayı tebrik etti” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious