4 YTL için taksiciyi öldürdüler

  • Giriş : 04.10.2006 / 00:00:00

İstanbul Kağıthane'de bir taksici aracına müşteri olarak aldığı kişi ya da kişilerce sağ bacağından kurşunlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Olay saat 20:00 sıralarında Kağıthane, Hamidiye Mahallesi Lale Sokak'ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Eyüp Yeşilpınar Mobil Taksi Durağı'nda çalışan Mustafa Balaban 34 TBM 10 plakalı taksisine Kağıthane'de yolcu aldı. Bilinmeyen bir nedenle müşteri ya da müşteriler Balaban'ı 3 kurşunla sağ bacağından vurdu. Ağır yaralanan Balaban o sırada olay yerinden geçmekte olan bir meslektaşı tarafından Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü. Balaban burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Hastaneye gelen yakınları sinir krizleri geçirirdi. Balaban'ın eşi, taksici ölümlerinin güvenlik eksikliğinden kaynaklandığını söyleyerek önlemler alınmasını istedi.

Balaban'ın çalıştığı Mobil Taksi çalışanları, Balaban'ın daha önce kendisini gasp etmek isteyen şahısların elinden zor kurtulduğun söyledi. Balaban'ın Mecidiyeköy'den Beykoz'a gitmek isteyen şahıslarca gasp edilmek istendiğini ancak Balaban'ın kaçarak son anda kurtulduğunu söyledi.

Durakta bulunan taksiciler daha sonra Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne giderek araçlarla Acil Servis önünü trafiğe kapattı. Burada bir süre bekleyen taksiciler Şişli Cumhuriyet Caddesi ile Taksim Meydanı'nda eylemlerini sürdürdü.

Cinayetle ilgili açıklama yapan İstanbul Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Semih Kaçanoğlu, Balaban'ın kullandığı aracın taksimetresinin 4 YTL'de durduğunu belirterek, arkadaşlarının 4 YTL için öldürüldüğünü söyledi.

Kaçanoğlu 11 ayda 95 taksicinin öldürüldüğünü hatırlatarak, yetkililerin tedbir almasını istedi.

Bu arada aynı durakta başka bir taksici ise komşusu olduğu kadınla aynı evde ölü bulunmuştu.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious