4. aşamada bozulan plan şöyle:

4. aşamada bozulan plan şöyle:.12788
  • Giriş : 08.02.2009 / 20:00:00
  • Güncelleme : 08.02.2009 / 18:50:18

Gökçek, AK Parti'yi yıkma amacıyla 5 aşamalı bir plan uygulamaya konulduğunu öne sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve 29 Mart seçimlerinde AK Parti'nin yeniden adayı olan Melih Gökçek, İstanbul'daki baronların AK Parti'yi yıkmak için 5 aşamalı bir planı uygulamaya koyduğunu söyledi.

Mehmet Acet'in hazırlayıp sunduğu Kanal 7'de yayınlanan “Başkent Kulisi” programına konuk olan Melih Gökçek, Ankara için projelerini anlattı. AK Parti'yi yıkmak amacıyla son aylarda yeni bir planın hazırlanıp sahnelendiğini iddia etti.

Ekonomi, medya ve siyasete yön veren baronların, yeni planlarını yaz aylarında uygulamaya koyduğunu söyleyen Gökçek, oyunun Ankara temeli üzerine kurulduğunu öne sürdü. Gökçek, 5 aşamalı planı şöyle anlattı:

“İstanbul baronları, önce CHP lideri Baykal'ı ikna ettiler, ardından da DSP Genel Başkanı Sezer'i. Bunlar Tıpkı Kurtlar Vadisi'ndekine benzer bir oluşum. Aşamalar şöyle idi.

İŞTE 5 AŞAMALI PLAN

1- Baronların ilk şartı Murat Karayalçın'ı tek başına Ankara'dan aday yapmaktı. Baykal bu adaylığa başta şiddetle karşı idi. Hatırlayın, önceleri “Bu adam İmralı'dan emir alıyor” diyordu. Şimdi partisinden aday yaptı.

2- İkinci şartı Karayalçın'ın karşısına aday çıkarılmaması idi. Bunun için Sezer'i devreye soktular ve “Ankara hariç nerede aday gösterirsen göster” dediler.

3- Bu aşamada, AK Parti dışındaki adaylar parlatılacaktı. Özellikle Ankara'dan başlayarak bunu yaptılar. Bizim karşımızda kim varsa onu parlatmaya çalıştılar.

4- Bu aşamada Melih Gökçek'i aday yaptırmamak vardı. Gökçek'in aday yapılmaması halinde plan son aşamasına gelmiş olacaktı.

5- Eğer dördüncü aşama hayata geçirilmiş olsa idi Melih Gökçek'i başka partiden aday yaptırma gündeme gelecekti. Böylece AK Parti'nin yıpratılıp bitirilmesi aşaması hayata geçirilmiş olacaktı. Ama bu oyun dördüncü aşamada bozulması ile baronların planı suya düşmüş oldu."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*