4. Uluslararası Türkçe Olimpiyatı Kızılcahamam'da başladı

  • Giriş : 10.06.2006 / 00:00:00

Uluslararası Dil Öğretim Derneği tarafından düzenlenen "4. Uluslararası Türkçe Olimpiyatı" elemeleri, Kızılcahamam Asya Termal Otel'de düzenlenen açılış töreniyle başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Olimpiyatlar hakkında bilgi veren Tertip Komitesi Başkanı Mehmet Sağlam, bu yılki olimpiyatlara 80'i aşkın ükeden 400'e yakın öğrencinin katıldığını belirterek, "Renkleri, ırkları ne olursa olsun bu çocukların Türkçe konuştuklarını görmek çot güzel bir duygu. Vietnam'lı bir öğrenciden Türkçe şiir ya da Nijerya'lı bir gençten Türkçe şarkı dinlemek beni çok duygulandırıyor" dedi.

Sağlam, öğrencilerin beş gün boyunca; Türkçe Yarışması, Şiir Yarışması, Şarkı Yarışması, Sahne Oyunları Yarışması, Kompozisyon Yarışması, Sunum Yarışması, Resim Yarışması, Hikaye Yarışması, Ülke Tanıtım Stantları Yarışması gibi bir çok dalda yarışacağını belirterek, finallerin 17 Haziran'da İstanbul'da gerçekleştirileceğini ve Meclis Başkanı Bülent Arınç'ın da finallere katılacağını belirtti.

Yarışmaya katılan öğrenciler ise, Türkiye'yi çok sevdiklerini ve yarışmaya katıldıkları için çok mutlu olduklarını ifade ederek bütün öğrencilere başarılar dilediler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious