40 dakikayı yönetmek

40 dakikayı yönetmek.17576
  • Giriş : 21.03.2017 / 11:23:00

Prof. Dr. Ziya Selçuk’tan sınıf yönetimine stratejik bakış açıları...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İSTEK Okulları, öğretmenleri için sürekli eğitim ilkesiyle yıl boyunca düzenli olarak seminerler düzenliyor. Bu kapsamda Prof. Dr. Ziya Selçuk 19 Mart 2017 tarihinde tüm İSTEK Okulları öğretmenlerine “40 dakikayı yönetmek” başlıklı bir seminer verdi.

Eğitime kendi eğitim hayatından verdiği örneklerle başlayan Prof. Dr. Selçuk, sınıf yönetimi ile ilgili dikkat çekici örnek ve uygulamalarla anlattığı stratejik bakış açılarını öğretmenlerle paylaştı.

Prof. Dr. Ziya Selçuk dokuz mizaç tipi ve bu özellikleri gösteren öğrencilere nasıl yaklaşılması gerektiğini anlattı. “Öğretmenlik bir insanın kendi olgunlaşma yolculuğudur” diyen Selçuk, “neyi geliştirmem gerek?” sorusunu sormayan bir öğretmenin sınıf yönetiminde başarılı olamayacağını da vurguladı.

Sınıf ortamında öğretmenlerin tutumlarından örnekler veren Prof. Dr. Selçuk, öğrencilerin gözünden öğretmenlerin nasıl göründüğünü de esprili bir dille aktardı.

Başarı, hata, soru sorma, sınıf yönetimi, zor çocuklar, istenmeyen davranışlar, övgü, cesaretlendirme gibi konulara değinen Prof. Dr. Selçuk, seminerin sonunda öğretmenlerin deneyimlerini dinledi ve sorularını yanıtladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*