40 torunlu dede 2. kez evlendi

40 torunlu dede 2. kez evlendi.8618
  • Giriş : 07.06.2008 / 20:15:00

40 torun sahibi 66'lık Mehmet dede 2. eşiyle toplu nikahta evlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Diyarbakır'ın Eğil ilçesinde yapılan toplu nikah törenine katılan, 8 çocuk ve 40 torun sahibi 66 yaşındaki Mehmet Ali Ekinci, 30 yaşındaki ikinci eşiyle resmi nikah kıydırdı.

Eğil Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim ve Nüfus Müdürlükleri iş birliğiyle düzenlenen toplu nikah töreninde, ilçe merkezi ile köylerde oturan 40 çiftin nikahları kıyıldı.

Toplu nikah törenine katılan 66 yaşındaki Mehmet Ali Ekinci, 4 ay önce imam nikahıyla yaşamaya başladığı 30 yaşındaki eşi Remziye Odabaşı ile katılarak resmi nikah kıydı. Aralarındaki 36 yaş farkına aldırmadıklarını belirten çift, nikah masasına el ele tutuşarak geldi.

Ekinci, 3 yıl önce kaybettiği ilk eşinden 8 çocuğu ve çocuklarından da 40 torun sahibi olduğunu belirterek, eşinin ölümünden sonra 30 yaşındaki Remziye Odabaşı ile severek evlendiğini söyledi.

İkinci eşiyle çocuklarının ve torunlarının rızasını aldıktan sonra evlendiğini anlatan Ekinci, ''Birbirimizi görerek ve isteyerek evlendik. Eşime aşığım ve onu çok seviyorum'' dedi.

Remziye Odabaşı da aradaki yaş farkına rağmen Mehmet Ali Ekinci ile mutlu olduğunu belirtti.

Törende konuşan Eğil Kaymakamı Memduh Tura ise ''Her insan hayallerindeki eşi ile mutlu bir yuva kurmak, çocuk sahibi olmak ister. Allah, başta bana olmak üzere herkese böyle mutluluklar nasip etsin'' dedi.

Törende resmi nikahları kıyılan çiftlere birer Cumhuriyet altını takıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious