40 ülkeden yüzlerce öğrenci Taksim'de buluşacak

40 ülkeden yüzlerce öğrenci Taksim'de buluşacak.24410
  • Giriş : 18.04.2008 / 00:43:00
  • Güncelleme : 18.04.2008 / 00:19:18

40 ülkeden yüzlerce öğrenci İstanbul’da bir araya geliyor. Birbirinden renkli etkinliklere yoğun ilgi bekleniyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

40 ülkeden yüzlerce öğrenci İstanbul’da bir araya geliyor. 19 – 20 Nisan Cumartesi ve Pazar günleri İstanbul Taksim Metro Sergi Salonu’nda düzenlenecek “Uluslar arası Öğrenci Buluşmasına” katılacak olan öğrenci grupları; kendi ülkelerinin rengini, kültürünü yansıtan sunumlarda bulunacaklar.

Yerel kıyafetlerini sergileyecekler, kendi mutfaklarına ait lezzetleri ikram edecekler ve folklor gösterilerinde bulunacaklar. Etkinliğe yoğun ilgi bekleniyor.

İstanbul Dünyanın renklerine ev sahipliği yapıyor. 40 ülkeden yüzlerce öğrenci İstanbul’da bir araya geliyor. 19 – 20 Nisan Cumartesi ve Pazar günleri İstanbul Taksim Metro Sergi Salonu’nda düzenlenecek “Uluslar arası Öğrenci Buluşmasına” katılacak olan öğrenci grupları; kendi ülkelerinin rengini, kültürünü yansıtan sunumlarda bulunacaklar. Yerel kıyafetlerini sergileyecekler, kendi mutfaklarına ait lezzetleri ikram edecekler ve folklor gösterilerinde bulunacaklar.

Bab-ı Âlem – Uluslararası Öğrenci Derneği’nin ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğin bu yıl ki konusu “Dünyamızdan renkler” olarak benimsendi. Açılış etkinliği Saat 10.00’da Taksim Metro Sergi Salonu’nda yapılacak.

“Uluslararası Öğrenci Buluşması”nda Türkiye’de bulunan 72 ülkenin misafir öğrencileri bir araya gelecek. Dernek Başkanı Veysel Başar, “Uluslararası Öğrenci Buluşmasına İstanbul’daki tüm misafir öğrencileri bekliyoruz” dedi.

Açılışa İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Kadir Topbaş, SP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Numan Kurtulmuş, IHH Genel Başkanı Sayın Bülent Yıldırım, İstanbul İl Kültür Müdürü Ahmet Bilgili, İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer; ilçe belediye başkanları, milletvekilleri ve eğitim temsilcilerinin katılımı bekleniyor.
Afrika Usulü Mango ve Kerkede Uluslararası Öğrenci Buluşmasında ülkelere ait farklı lezzetler de ikram edilecek. Bunların başında Afrika usulü Mango ile Kerkede geliyor.

Bab-ı Âlem – Uluslararası Öğrenci Derneği, dünyanın değişik ülkelerinden gelerek ülkemizde eğitim gören gençlere rehberlik yapmak için 2004 yılında kuruldu. Etkinlikle ilgili bilgi almak isteyenler 0212 621 27 43 – 47 numaralı telefondan bilgi alabilirler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious