40 yıl sonra çöle ilk kez kar yağdı

40 yıl sonra çöle ilk kez kar yağdı.15589
  • Giriş : 20.12.2008 / 07:00:00
  • Güncelleme : 20.12.2008 / 00:04:34

Çölün ortasında ışıl ışıl bir kent, 40 yıla yakın süredir ilk defa görülen kar yağışıyla felç oldu. Düzen sekteye uğradı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

ABD'de Nevada çölünün ortasında yer alan kumar kenti Las Vegas'ta 10 cm'ye ulaşan ve meteorolojik açıdan tarihi bir olay olan kar yağışı kentin uluslararası havaalanının kapanmasına neden oldu.

Yerel yetkililer, 40 yıla yakın süredir ilk defa görülen şiddetli kar yağışı nedeniyle dün okullar kapatılırken, kenti Los Angeles'a bağlayan otoyolda da ulaşımın sağlanamadığını belirttiler.

Güneşin yavaş yavaş yüzünü göstermeye başladığını ve yağışın kesildiğini belirten yetkililer, kar yağışının uluslararası havaalanının bir süreliğine kapatılmasına neden olduğu Las Vegas'ın etrafındaki dağlık kesimde kar yüksekliğinin 30 cm'e ulaştığını kaydettiler.

Yazın sıcaklığının sürekli 40 derecenin üzerinde seyrettiği Las Vegas kentinin palmiye ağaçları beyaz örtüyle kaplanırken, kente "jet" evlilik yapmaya gelen genç çiftler, karla kaplı ünlü "Las Vegas'a Hoşgeldiniz" panosunun önünde hatıra fotoğrafı çektirmek için yarıştılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*