40 yildir odun deposunda yasadi!

40 yildir odun deposunda yasadi!.10551
  • Giriş : 19.10.2005 / 00:00:00

KASTAMONU - Kastamonu Vali Vekili Bilal Ölmez, merkeze bagli Eymir köyünün Bodur mahallesinde 40 yildir bir odun deposunda yasayan kimsesiz Ahmet Toplu'ya sahip çikti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hayvan pazarinda yapilan düve teslim töreninin ardindan yanina SYDV Müdürü Ugur Basak'i alan Vali Vekili Ölmez, Ahmet Toplu'nun (60) merkeze bagli Eymür köyü Bodur Mahallesi'nde yasadigi eve gitti.

Fakir ve kimsesi olmayan Ahmet Toplu'nun yasadigi yeri görünce duygulanan Vali Vekili Ölmez " Ben, köye gelirken Ahmet Toplu'nun anlattiklari kadariyla, harabe de olsa bir ev hayal ediyordum. Ama simdi görüyorum ki burasi bir odun deposu. Burada bir insan nasil yasar ? Önümüz kar kis seni buradan kurtaracagiz" dedi.

Vali Vekili Ölmez, yasli adami valilikte gördügünü, halinden çok yoksul oldugunu anladigini belirterek "Kendisini valilikten çikarken g?rd?m. Halinden bir derdi oldugunu anladim .O da fakir oldugunu ve yardim isteyebilecegi birini aradigini belirtti. Bende kendisini arabama aldim. Kimsesiz ve fakir oldugunu hatta yatacak yeri dahi olmadigini belirtti. Bunun üzerine yasadigi k?y?n? g?rmek istedim. Sizlerde sahitsiniz burada bir insan nasil yasar? Devlet olarak sana sahip çikacagiz. Her türlü ihtiyacini karsilayacagiz. Devletimiz senin gibi gerçek ihtiyaç sahiplerine her zaman sahip çikmistir bundan sonrada çikacaktir. Için rahat olsun ihtiyaçlarini giderecegiz" dedi.

Vali Vekili Ölmez "Ahmet amcanin durumundan hepimiz ders çikartmaliyiz. Elimiz ayagimiz tutuyor ama hala dert yaniyoruz. Bir çok nimet var kiymetini bilmiyoruz. Halimize sükretmeliyiz" seklinde konustu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious