40 yıllık Tergan, oldu sana Burhan

40 yıllık Tergan, oldu sana Burhan.25514
  • Giriş : 09.12.2008 / 10:40:00

Tergan"ın 40 yılık erkek çantası “Burhan çantası” olarak anılır oldu ve satışları patladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Dizide bileğine takılı çantayla görülen Burhan Altıntop karakteri yüzünden Tergan"ın 40 yılık erkek çantası “Burhan çantası” olarak anılır oldu ve satışları patladı. Karakterin olumsuz yanları yüzünden satışlar gerileyince ise şirket ürünü modernize etti

Türkiye"nin önde gelen deri üreticilerinden Tergan, televizyon dizisi karakteri Burhan Altıntop yüzünden 40 yıllık erkek el çantasını modernleştirmek zorunda kaldı. Dizide sürekli bileğine takılı çantayla görülen karakter yüzünden çantanın artık “Burhan çantası” olarak anıldığını söyleyen Tergan Deri Ürünleri Sanayi Mağazalar Grup Müdürü Altan Erdinç, “10-15 yıl önce bu çantalar çok önemliydi. Burhan Altıntop tiplemesiyle bu çantaların satışı patladı. Ancak daha sonra karakterin olumsuz yanları yüzünden artık satılamaz hale geldi. Yeni nesil de bu çantaları kullanmaz olunca çantayı modernize ettik” dedi. Global krizin etkilerine de değinen Erdinç, güçlerini cironun yüzde 50"sini geçen ihracattan aldıklarını, iç pazardaki daralmayla ihracata ağırlık verdiklerini söyledi.

Avrupa pazarındaki durgunluğu yeni pazarlarla aşmayı hedeflediklerini kaydeden Erdinç, “ABD"den Japonya"ya, Kanada"dan İngiltere"ye 30"un üzerinde ülkeye ihracat yapıyoruz. Yurtiçinde 14, St. Petersburg, Kiev, New York, New Castle, Dubai ve Varna gibi şehirlerde 13 mağazamız var. Kriz yüzünden umudumuzu kaybetmek istemiyoruz. Krize aldırmadan mağazalaşmaya ve ihracatı artırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

GPRS"li çanta yapacak

Yıllık 110 bin adet bay-bayan çanta, 130 bin cüzdan, 130 bin adet kemer üretim kapasitesi olan Tergan, Dubai Şeyhi El Maktum"dan Rus Gazprom"a, Dunhill"den Mercedes"e özel üretim yaptı.

Şimdi kadınların korkulu rüyası kapkaça karşı özel bir çanta üretmeye hazırlanıyor. Yıl sonuna kadar piyasada olması hedeflenen çanta çipli olacak ve uydudan takip edilebilecek. Metroseksüel erkekleri de unutmayan şirket, seyahatler için laptoptan traş setine, kremden pijamaya herşey için özel bölmesi olan çanta yaptı. Bel rahatsızlığı olanlar için hazırlanan valiz ise düğmesine basıldığında 45 derece yatabiliyor ve ağırlığın etkisini sıfıra indiriyor. 2 bin tane üretilen valiz tükendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*