40 ytl için canından oldu!

40 ytl için canından oldu!.22055
  • Giriş : 19.07.2008 / 11:33:00

İstanbul'dan 27 yaşındaki Sibel Aksoy, bir arkadaşıyla birlikte geçtiğimiz hafta sonu Antalya'ya tatile gitti. Kaş ilçesinde kalan iki arkadaş, Mavi Tur"a katılmaya karar verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

40 YTL ücret vermemek için

Salı günü Aya Nicola adlı tekneyle açılan Sibel ve arkadaşı, Mavi Tur"un ikinci günü sıkılınca kıyıya çıkmak istedi. Tekne kaptanı L.A., yanaşılacak en yakın özel limana giriş ücretinin 40 YTL olduğunu belirterek bu masrafı karşılamaları durumunda gençleri kıyıya bırakabileceğini söyledi. Ancak parayı ödemek istemeyen gençler, tekne kaptanının “Sizi filikayla kıyıya götürebilirim” önerisini kabul etti.

Kaptan serbest bırakıldı

Sibel ve arkadaşı, saat 18.00 sıralarında kaptan eşliğinde filikaya bindi. Filikaya bir de kıyıda değiştirilmek üzere büyük tüpgaz konuldu. Ancak Hidayet Koyu"na yaklaşırken filika aniden gelen bir dalga sonucu alabora oldu. Yüzme bilmeyen Sibel, can yeleği de giymediğinden çırpınarak suya battı ve boğuldu. Sibel"in arkadaşı ve kaptan yüzerek kıyıya çıkarken Sibel"in cansız bedeni sahil güvenlik botları tarafından denizden alındı. Yetkililer, filikasında can simiti de bulunmadığı belirlenen teknenin kaptanının gözaltına aldı. Kaptan sevk edildiği mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*