40 YTL'lik zincir 150 YTL'den satılıyor

  • Giriş : 25.01.2006 / 00:00:00

İstanbul'da kar yağışı devam ediyor. Şehir girişlerinde denetimlerini sürdüren trafik ekipleri araçlarında zincir bulundurmayan sürücülere 49 YTL zincir bulundurmama cezası kesti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Büyükçekmece'de internet cafe işleten bir kişi kar yağışı ile birlikte durgunlaşan işlerine zincir satarak çözüm bulduğunu belirtiyor. İstanbul'da kar yağışının başladığı Pazartesi günü Beylikdüzü Tüyap önünde tezgah kurduğunu belirten satıcı, 40 YTL'lik zincirleri 150 YTL'ye kadar sattığını söyledi. İsmini açıklamayan ve yüzünüde atkı ile gizleyen satıcı, daha sonraki günlerde fiyat kırdığını ve 100 YTL'den sattığı zincirlerden günde ortalama 5 adet sattığını ifade etti. Alıcıların genelde şikayet etmediğini aktaran satıcı; sürücülerin, "Bu soğukta karın altında bekliyorsun ne fiyat istersen veririz" dediklerini belirtti.

Bu arada TEM Otoyolu Hadımköy kavşağından itibaren trafiğe kapalı. Araç trafiği D-100 Karayoluna yönlendirildi. Karayolları ekipleri ve Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler D-100 Karayolunda aralıksız kar küreme çalışmalarını sürdürdü. Büyükçekmece Devebağırtan mevkinde kara saplanan bir kar küreme aracı çekici tarafından kurtarıldı. Bir süre tıkanan D-100 karayolu küreme aracının çekilmesi ile yeniden açıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious