42 çocuklu adam, şaşırttı

  • Giriş : 18.12.2006 / 00:00:00

Toplum Uzmanı Filipinli Augustus Tiambeng, Muş'un merkeze bağlı Tabanlı köyünde 42 çocuk babası Nevzat Demir ile karşılaşınca gördüklerine inanamadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sağlıklı Toplum Projesi İzleme ve Değerlendirme Uzmanı Filipinli Tiambeng, Bedensel Engelliler Derneği'nin Avrupa Birliği tarafından desteklenen projesi kapsamındaki çalışmaları üzerine Muş'ta denetlemelerde bulundu.

Filipinli Tiambeng, incelemeleri sırasında Tabanlı köyünde 42 çocuk babası Nevzat Demir ile karşılaştı. Nevzat Demir'in, 14 çocuk sahibi ikinci eşinin 15'inci çocuğuna hamile olduğunu söylemesi üzerine Tiambeng, "Burada tarihi bir gün yaşıyorum. Gördüklerime duyduklarıma inanamıyorum. Şoktayım. Bunları tam anlamam için bir süra yalnız kalmam gerekiyor." dedi.

Gelişim projeleri tercümanı Zeynep Büker, Nevzat Demir ve eşinin söylediklerini Türkçeye çevirdi. Tiambeng duydukları karşısında, "Türkiye'de bir çok şehirde ve dünyanın bir çok ülkesinde bu projeyle ilgili çalıştım. Bugüne kadar 4 eşi bulunan bir erkeğe rastlamadım. Hep çok çocuklu aileleri televizyonda seyrederdim. Bugün gerçekten 4 eşli bir erkeğin 42 çocuğunu görmenin şaşkınlığını yaşıyorum." diye konuştu.

Nevzat Demir, 42 çocuktan 34'ünün öğrenci olduğunu belirterek, Filipinli Tiambeng'i, çocuklarının öğrenim gördüğü Tabanlı İlköğretim Okulu'na götürdü. Nevzat Demir, kendinden 5 yaş büyük birinci eşi Hediye ile 12 yaşında iken babasının evlendirdiğini, ikinci eşi Rahime, üçüncü eşi Hayriyeve dördüncü eşi Halime'yi de severek aldığını anlattı. Demir, maddi durumu elvermesi halinde 5'inci bir eşle de evlenmeyi planladığını söyledi.

Toplum Uzmanı Augustus Tiambeng, yaptığı incelemenin ardından Nevzat Demir'e Filipin'in bir fotoğrafını hediye etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious