42 kaçağın umudu Güre'de son buldu

  • Giriş : 21.02.2007 / 00:00:00

İzmir'den Çanakkale istikametine doğru kamyonet kasasında giden 42 kaçak Balıkesir'in Güre beldesinde mola verdikleri sırada yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, 4'ü kadın, 39'u Somali ve 3'ü de Moritanya uyruklu olmak üzere toplam 42 kaçak 34 BC 4805 plakalı ve üzerinde 'Durmaz Gıda' yazılı kapalı kasa bir kamyonetle İzmir'den Çanakkale istikametine doğru giderken Güre beldesinin İskele Mahallesi'nde mola verdi. Şüphe üzerine harekete geçen Güre Belde Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, yaptıkları takip ve incelemeler sonucunda bahse konu araç ile Çanakkale üzerinden Midilli Adası'na yasa dışı geçiş yapmak istedikleri anlaşılan 42 kaçağı yakalayarak gözaltına aldı.

42 kaçağı getiren kişi ya da kişilerin aracı terk ederek kayıplara karıştığı öğrenilirken, araç içerisinde ve kaçakların yapılan üst aramalarında 27 adet can yeleği, bol miktarda su ve gıda malzemesi ele geçirildi. Bir süre Güre Jandarma Karakolu'nda gözaltında tutulan kaçaklar, polis gözetiminde Edremit Eski Kapalı Cezaevi'nde işlemleri yapılana kadar misafir edileceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious