44 kaçak göçmen daha yakalandı

44 kaçak göçmen daha yakalandı.11930
  • Giriş : 28.10.2008 / 12:34:00

Ege'de son 24 saatte düzenledikleri operasyonlarda 44 kaçak göçmen yakalandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yunanistan sahil güvenlik ekiplerinin, Midilli (Lesbos) ile Sakız (Hios) adaları açıklarında son 24 saatte düzenledikleri operasyonlarda 44 kaçak göçmen yakalandığı, bir kişinin ise insan taciri olduğu gerekçesiyle gözaltına alındığı bildirildi.

Yunanistan Ege ve Deniz Ticaret Bakanlığı, Midilli'nin doğusundaki ''Yeni Limani'' bölgesindeki operasyonda milliyetleri henüz belirlenemeyen 21 erkekle 2 kadın kaçak göçmenden oluşan grubun yakalandığını duyurdu.

Adanın doğusundaki ''Conia'' burnu açıklarındaki bir diğer operasyonda gözaltına alınan, kimliği açıklanmayan bir kişinin ifadesinde, ''Ada kıyılarına 20 kadar kaçak göçmen bıraktığını'' söylediğini kaydeden Bakanlık, söz konusu insan tacirinin gözaltına alındığını, kaçak göçmen grubunun yakalanması yönündeki çalışmaların ise sürdürüldüğünü açıkladı.

Sakız'daki operasyonda 20 erkek ile bir kadın kaçak göçmen yakalandığını belirten Bakanlık, grubun sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Ada hastanesine sevk edildiğini kaydetti.

Bakanlık, tüm kaçak göçmenlerin ifadelerinde, ''Türkiye kıyılarından denize açıldıklarını'' söylediklerini belirttiği açıklamasında, soruşturmaların ilgili liman müdürlüklerince yürütüldüğünü kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*