44. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu başladı

44. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu başladı.14579
  • Giriş : 13.04.2008 / 12:38:00

44. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, ilk ayak olan İstanbul Grand Prix'siyle Sultanahmet'ten start aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sultanahmet Meydanı'nda verilen startla başlayan dev organizasyon, 20 Nisan'a dek toplamda 1 grand prix ve 7 etap olmak üzere 8 gün sürecek. Tur boyunca sporcular toplamda 1071,8 kilometre yol katedecek ve 8038 metre irtifa kazanacaklar.

Sultanahmet Meydanı'ndaki grand prix'nin startını Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu verdi. Başesgioğlu, yarış öncesi de bisikletçilerle bir süre sohbet ederek başarılar diledi.

Açılış törenine, Spor Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Uçar ile Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu da katıldı.

Derecesi 2.2'den 2.1'e yükseltilerek, Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) takviminde yer alan ve profesyonellerin katıldığı bir yarış haline gelen 44. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nda dünyaca ünlü sporcuların mücadele edecek ve aralarında Türkiye'den BRİSA Spor'un da bulunduğu 22 profesyonel takımla Türkiye, İrlanda ve Hollanda olmak üzere 3 Milli Takım yarışacak.

Yaklaşık 150 sporcunun katılımıyla İstanbul, İzmir, Kuşadası, Bodrum, Marmaris, Ölüdeniz, Kalkan, Finike, Antalya ve Alanya'yı kapsayan tur, İstanbul Sultanahmet Meydanı'ndan başlayacak ve 20 Nisan Pazar günü Antalya'nın Alanya ilçesinde sona erecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious