45 bin litre sahte mazot ele geçti

45 bin litre sahte mazot ele geçti.18249
  • Giriş : 04.02.2009 / 21:58:00

Gaziantep'te 45 bin litre sahte mazot ele geçirildi. Gaziantep-Nizip karayolunun 12. kilometresindeki olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, Gaziantep Jandarma Komutanlığı'nın, Ankara Gümrükler Muhafaza Genel Müdürlüğü ve Gaziantep Gümrük Muhafaza Başmüdürlüğü ekipleri ile müşterek yapılan çalışmalarda, bir istasyonun market bölümüne gizli şekilde monte edilmiş ve mevcut yeraltı akaryakıt tanklarını bir kompresörün hava basması ile kumanda eden düzenek bulundu.

Bunun üzerine akaryakıt istasyonunda kazı çalışması yapıldı. Kazı sonucu yeraltındaki akaryakıt tanklarının altında 3 metre derinlikte gizli bir akaryakıt tankı tespit edildi. Tank içerisindeki akaryakıt ile ilgili ulusal marker testi yapıldı ve akaryakıtın sahte motorin olduğu belirlendi. Ele geçirilen 45 bin litre sahte motorin, Gaziantep İl Özel İdaresi'ne teslim edildi. Akaryakıt istasyonu sahibi S.N. ile akaryakıt istasyonuna sahte motorin yapımında kullanılan malzemeleri taşıyan araç sürücüsü İ.A. sevk edildiği adli makamlarca tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*