450 köy yolu kar nedeniyle kapandı

450 köy yolu kar nedeniyle kapandı.13554
  • Giriş : 23.12.2008 / 11:23:00

Doğu Anadolu Bölgesi'nde soğuk hava ve kar yağışı yaşamı olumsuz etkiliyor. Kar yüzünden Bingöl ve Muş'ta 450 köy yolu ulaşıma kapandı. Havalar yeniden soğuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, kent merkezlerindeki kar kalınlıkları Ağrı'da 23, Muş'ta 18, Erzurum'da 15, Kars'ta 9, Ardahan'da 4 ve Iğdır'da 2 santimetre olarak ölçüldü.

Bölgede aralıklarla devam eden kar yağışı ve tipi ulaşımda aksamalara neden oluyor. Kar yüzünden Bingöl'de 250, Muş'ta ise 200 köy yolu ulaşıma kapandı.

Ardahan-Posof kara yolunun Ilgar Dağı ile Ardahan-Şavşat kara yolunun Sahara mevkisinde şiddetli tipi nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyor.

Karla mücadele çalışmaları kara yolları ve özel idare ekiplerince aralıksız sürdürülüyor.

Bu arada, bölgede gece yaşanan en düşük hava sıcaklıkları ise sıfırın altında olmak üzere Kars'ta 5, Ardahan'da 4, Erzurum ve Ağrı'da 3 ve Iğdır'da 2 derece olarak ölçüldü.

Meteoroloji yetkilileri, bölgede kar yağışının 26 Aralığa kadar devam edeceğini belirterek, yağışlar nedeniyle hava sıcaklıklarının da 7-8 derece arttığını kaydettiler.

26 Aralıktan itibaren bölgede havanın parçalı az bulutlu olacağını vurgulayan yetkililer, havanın açık olması nedeniyle hava sıcaklarında yeniden 9-10 derece azalma yaşanacağını belirttiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*