46 kişilik servis aracı doluydu!

46 kişilik servis aracı doluydu!.19527
  • Giriş : 03.01.2008 / 21:32:00

Diyarbakır'ın Devegeçidi mevkisinde bulunan 16. Zırhlı Tugay Komutanlığında görevli subay ve astsubayları taşıyan 46 kişilik sivil plakalı servis aracının dolu olduğu öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Edinilen bilgiye göre, subay ve astsubayları taşıyan sivil aracın Diyarbakır'ın Devegeçidi mevkisindeki 16. Zırhlı Tugay Komutanlığı ile patlamanın meydana geldiği yere 200 metre mesafedeki Levent Asker Lojmanları arasında çalıştığı bildirildi.

Patlamada yaralanan ve Devegeçidi'nden Levent Asker Lojmanlarında görevli subay ve astsubayları taşıyan servis aracının şoför Cahit Kara, Diyarbakır Asker Hastanesinde tedavi altına alındı. Kara, AA muhabirine telefonda yaptığı açıklamada, Devegeçidi'nden görev yapan astsubay ve subayları Levent Asker Lojmanlarına getirdiği sırada patlamanın meydana geldiğini belirtti.

Kara, şöyle konuştu: ''Lojmanlara yakın olan Mimar Sinan Caddesi'nde seyir halindeyken tam aracımız geçtiği sırada büyük bir patlama oldu. Servis aracının sağ tarafında patlama oldu. Sağ tarafta boş bir arazi vardı. Patlama o yönde oldu. 46 kişilik servis aracı doluydu. Alevlerin içerisinde kaldık. Patlamada yaralandım ve Asker Hastanesinde tedavi altına alındım. Servis aracında da yaralananlar vardı. Bana servis aracında hayatını kaybeden olmadığını söylediler.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious